statystyki

Pracownicy medyczni bez płacy minimalnej

autor: Aleksandra Kurowska10.05.2017, 07:50; Aktualizacja: 10.05.2017, 08:37
Podmioty lecznicze będą musiały znaleźć pieniądze na podwyżki. W tym roku 195 mln zł, a do 2022 r. włącznie blisko 9 mld zł.

Podmioty lecznicze będą musiały znaleźć pieniądze na podwyżki. W tym roku 195 mln zł, a do 2022 r. włącznie blisko 9 mld zł.źródło: Bloomberg

Zapisy tak skonstruowano, by główny wzrost środków przeznaczanych na pensje nastąpił po kolejnych wyborach parlamentarnych - mówi w wywiadzie dla DGP Grzegorz Byszewski, ekspert Pracodawców RP.

Projekt ustawy o płacach minimalnych w ochronie zdrowia ma wreszcie trafić do Sejmu. Wewnątrz rządu wreszcie zapadły w tej sprawie decyzje. Sprawa ciągnęła się od wielu miesięcy, czemu?

Projekt ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne w podmiotach leczniczych od początku był dla rządu trudnym przedsięwzięciem. I nikogo nie satysfakcjonuje. Proponowane zapisy w ustawie spowodują ogromny zawód pracowników medycznych, którzy oczekują szybszego i bardziej stanowczego wzrostu wynagrodzeń, co widać m.in. w obywatelskim projekcie, jaki przygotowali związkowcy.

Równocześnie podwyżki, choć obejmą tylko część pracowników najgorzej zarabiających i w dodatku będą niskie, to i tak powodują ogromne koszty dla całego systemu ochrony zdrowia.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

  • Marian(2017-05-10 10:47) Zgłoś naruszenie 270

    PiS zaczyna się asekurować. Damy jak wygramy. Brzydka zagrywka. Tym ludziom się należy oni ratują ludzkie życie. Marzy mi się, żeby za to , że tak traktowani są ludzie którym powierzamy nasze być albo nie być - aby decydenci wpadli i w ręce i oni też by tak z nimi pogrywali pożyjesz jak dasz nie pożyjesz jak nie dasz. Ha ha ale było by cudnie. Dajecie 500+ kosztem emerytów i służby zdrowia. Ta praca jest bezcenna. Szacun dla służby zdrowia.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • pracownik(2017-05-10 22:35) Zgłoś naruszenie 30

    U nas w państwowym obozie pracy dla medyków zwanym dalej szpitalem niektórzy pracownicy z wieloletnim stażem mają podstawy 1750 zł. Jest to miej niż najniższa krajowa. Dyrekcja tłumaczy się tym że maja stażowe i jeszcze jakieś dodatki i w związku z tym jest to mniej więcej to samo jakby mieli najniższą krajową....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane