statystyki

Kraków walczy ze smogiem. Czas na inne miasta

autor: Urszula Mirowska-Łoskot18.01.2016, 18:00
Kraków

Krakówźródło: ShutterStock

Od 1 września 2019 r. w Krakowie nie będzie można ogrzewać domów węglem i drewnem. Tak wynika z uchwały antysmogowej, którą przyjął sejmik województwa małopolskiego. – To przełomowy krok w walce o lepsze powietrze w regionie – uważa Jacek Krupa, marszałek województwa małopolskiego.

Oszacowano, że z powodu zanieczyszczenia powietrza pyłem zawieszonym w Krakowie umiera rocznie kilkaset osób. Jeżeli się uda zredukować poziom średniorocznego stężenia szkodliwych pyłów, ta liczba zdaniem ekspertów spadnie. Tak było w przypadku Dublina, gdzie po wprowadzeniu zakazu palenia węglem w 1990 r., liczba zgonów zmniejszyła się rocznie o ok. 360, co stanowiło 8 proc. wszystkich zgonów.


Pozostało jeszcze 57% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • wciąż mnie zastanawia.....(2016-01-19 00:39) Zgłoś naruszenie 00

    Wciąż mnie zastanawia, dlaczego uniemożliwia się normalnego życia ludziom, zabraniając ogrzewania ich domów węglem i drewnem, a nadal pozwala sie na posiadanie po kilka samochodów w jednej rodzinie . Przecież spaliny samochodowe są duuuużo gorsze od spalanego węgla czy drewna! Noooo, ale przecież wtedy niejeden ważniacha musiałby chodzić pieszo, no nie? No to... nie zgadza sie na to i .... żąda posiadania nadal po kilka samochodów w jednej rodzinie, smrodzących gorzej niż nie jeden komin domku. No i myslę, że zakaz opalania węglem to najlepszy sposób na zamykanie polskich kopalń. No bo jak zabroni się opalania węglem, to kopalnie nie będą potrzebne. Proste. Jak nie tak, to z innej strony wzięto się za górników.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane