Mieszkanie dla każdego? PiS zapowiada program budowy tanich mieszkań

16.01.2016, 08:31; Aktualizacja: 24.01.2016, 16:53
blok, mieszkanie

Rząd zakłada, że cena 1 metra kwadratowego takiego mieszkania wyniesie około 3 tysięcy złotych.źródło: ShutterStock

Budowa tanich mieszkań, utworzenie kas mieszkaniowych i prawdopodobny powrót ulg podatkowych - plany resortu przybliża w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński. Jak mówi rząd cały czas pracuje nad programem mieszkaniowym i powinien on być przedstawiony jeszcze w pierwszej połowie tego roku.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • Ola(2016-01-16 08:56) Zgłoś naruszenie 65

    nie dla każdego -dla Tuska -nie!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ted(2016-01-16 09:59) Zgłoś naruszenie 37

    Obiecywali przed poprzednimi wyborami 3 mln mieszkań. Do dziś ich nie wybudowali a obiecują kolejne?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • jimi(2016-01-16 11:14) Zgłoś naruszenie 50

    nie obiecują kolejnych, mowa ciągle o tych samych...

    Odpowiedz
  • WKUTY(2016-01-16 18:38) Zgłoś naruszenie 00

    Im krótszy i głupszy komentarz, tym więcej plusów. Żenada. Wolicie rozmawiać o komisjach śledczych ?????

    Odpowiedz
  • irena(2016-01-21 18:08) Zgłoś naruszenie 23

    Nie wierzę w obietnice i uważam że lepiej kupować dopóki jest w czym wybierać. Zwłaszcza jeśli to mieszkania w dobrej cenie i wysokim standardzie jak na osiedlu Bliska Wola.

    Odpowiedz
  • mi(2016-01-26 11:35) Zgłoś naruszenie 21

    za taką kwotę to pewnie na wsi będą te mieszkania na wynajem bo 3 tys na stan pod wynajem to jakaś kpina no chyba że będzie to stan surowy a na ścianach zamiast tynku i płytek cegły teraz to przecież modne.

    Odpowiedz
  • aaaa(2016-01-26 16:41) Zgłoś naruszenie 20

    Mogłabym zmienić pracę zgodą z moimi kwalifikacjami, ale wiązało by się to ze zmianą miejsca zamieszkania , dużymi kosztami za mieszkanie w porównaniu z dochodem, które uniemożliwiają wręcz blokują rozwój wielu zdolnym ludziom

    Odpowiedz
  • Madzia(2016-03-16 08:48) Zgłoś naruszenie 10

    rozdajcie pustostany ADMoskie ludziom, problem się rozwiąże chociaż częściowo...no ale do tego trzeba zmienić chore przepisy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kris(2016-04-22 20:47) Zgłoś naruszenie 21

    Też mi łaska 3000 PLN za m teraz też można tak kupić..jeszcze jedno ..co to za filozofia" mam kupic sobie mieszkanie które bede mogła wynająć..bzdura wiec za mieszkanie do wynajecia powiedzmy 40 m trzeba bedzie zapłacić 120 000 i to mają byc mieszkania dla ludzi których niestać na kredyt? a skąd wziąc taką sume? mieszkanie nie bedzie własnościowe wiec kedytu hipotecznego nie dostane a gotówkowy pochłonie całą pensje.. Gdyby było tak jak w kazdym innym kraju unijnym że mieszkania wynajmujemy od państwa tylko za kaucję a potem tylko czynsz to ja rozumiem ale taką bzdure jaką oniproponują to kpina..

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • kartofel(2016-06-06 21:04) Zgłoś naruszenie 00

    Proszę bankowców o informacje ile zapłace miesięczną ratę jak wezme kredyt na hipoteke na zakup mieszkania 50 mkw po 3000 za m/kw tj 150,000 do splaty na 25 lat myśle ze rata bedzie mniejsza niz najem 1000 zl miesiecznie. Niech PIS sie nie ośmiesza i od razu przy kredycie jestem właścicielem a nie gruszki na wierzbie.

    Odpowiedz
  • Adam (2016-10-02 21:25) Zgłoś naruszenie 00

    Ja myślę że będzie tak. Przez te wszystkie obietnice ludzie nię będą kupować mieszkań tylko będą czekać. Mieszkanie będzie trudno sprzedać więc ceny spadną ale ludzie są głupi i dalej będą czekać na prezent od mikołaja. W tym czasie bogaci ludzie wykupią mieszkania które są na rynku i po 4 latach będą je sprzedawać bardzo drogo.

    Odpowiedz