statystyki

Mieszkanie dla każdego? PiS zapowiada program budowy tanich mieszkań

16.01.2016, 08:31; Aktualizacja: 24.01.2016, 16:53
blok, mieszkanie

Rząd zakłada, że cena 1 metra kwadratowego takiego mieszkania wyniesie około 3 tysięcy złotych. źródło: ShutterStock

Budowa tanich mieszkań, utworzenie kas mieszkaniowych i prawdopodobny powrót ulg podatkowych - plany resortu przybliża w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński. Jak mówi rząd cały czas pracuje nad programem mieszkaniowym i powinien on być przedstawiony jeszcze w pierwszej połowie tego roku.

reklama


reklama


Kazimierz Smoliński podkreśla, że rząd będzie dążył do wybudowania jak największej liczby tanich mieszkań na wynajem dla niezamożnych rodzin, które nie mają szans, aby np. zaciągnąć kredyt hipoteczny, bo za mało zarabiają.

Rząd zakłada, że cena 1 metra kwadratowego takiego mieszkania wyniesie około 3 tysięcy złotych.

Jak dodaje wiceminister celem władz jest zmiana filozofii działania państwa. Bo do tej pory rządy starały się kreować popyt na mieszkania, a obecny rząd chce zwiększyć ich podaż na rynku. 

reklama


Źródło:IAR

Polecane

reklama

  • Ola(2016-01-16 08:56) Odpowiedz 65

    nie dla każdego -dla Tuska -nie!

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • jimi(2016-01-16 11:14) Odpowiedz 50

    nie obiecują kolejnych, mowa ciągle o tych samych...

  • Ted(2016-01-16 09:59) Odpowiedz 37

    Obiecywali przed poprzednimi wyborami 3 mln mieszkań. Do dziś ich nie wybudowali a obiecują kolejne?

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • irena(2016-01-21 18:08) Odpowiedz 22

    Nie wierzę w obietnice i uważam że lepiej kupować dopóki jest w czym wybierać. Zwłaszcza jeśli to mieszkania w dobrej cenie i wysokim standardzie jak na osiedlu Bliska Wola.

  • kris(2016-04-22 20:47) Odpowiedz 21

    Też mi łaska 3000 PLN za m teraz też można tak kupić..jeszcze jedno ..co to za filozofia" mam kupic sobie mieszkanie które bede mogła wynająć..bzdura wiec za mieszkanie do wynajecia powiedzmy 40 m trzeba bedzie zapłacić 120 000 i to mają byc mieszkania dla ludzi których niestać na kredyt? a skąd wziąc taką sume? mieszkanie nie bedzie własnościowe wiec kedytu hipotecznego nie dostane a gotówkowy pochłonie całą pensje.. Gdyby było tak jak w kazdym innym kraju unijnym że mieszkania wynajmujemy od państwa tylko za kaucję a potem tylko czynsz to ja rozumiem ale taką bzdure jaką oniproponują to kpina..

  • mi(2016-01-26 11:35) Odpowiedz 11

    za taką kwotę to pewnie na wsi będą te mieszkania na wynajem bo 3 tys na stan pod wynajem to jakaś kpina no chyba że będzie to stan surowy a na ścianach zamiast tynku i płytek cegły teraz to przecież modne.

  • Madzia(2016-03-16 08:48) Odpowiedz 10

    rozdajcie pustostany ADMoskie ludziom, problem się rozwiąże chociaż częściowo...no ale do tego trzeba zmienić chore przepisy