statystyki

Uwaga na płatne certyfikaty dla przedsiębiorców. Nie mają żadnej wartości

autor: Jakub Styczyński25.03.2016, 20:00
dokument, podpis, prawo, biznes, firma

Są oczywiście także certyfikaty, które rzeczywiście dają prestiż przedsiębiorcy. Firmy, które przez lata pracowały na swoją renomę, z irytacją patrzą na działania spamerów.źródło: ShutterStock

Naciągacze oferują tym razem dokumenty, za które trzeba zapłacić nawet kilkaset złotych. Prawnicy przestrzegają, że często taki papier nie ma żadnej wartości.

Reklama


Reklama


 „Twoja firma została zgłoszona do weryfikacji przez kontrahenta i mamy zaszczyt poinformować, iż otrzymała pozytywną opinię i jest uprawniona do odbioru Ogólnopolskiego Certyfikatu Uczciwy Przedsiębiorca 2016” – takiej treści e-maile dostała pani Zofia. Problem w tym, że pani Zofia nigdy prowadziła firmy. Przesłała nam spam z komentarzem: „Wydaje mi się, że to kolejny pomysł na naciąganie przedsiębiorców”.

I rzeczywiście. Jak sprawdziliśmy - takie e-maile dostało wiele osób. W ostatnim czasie firma wysyłająca komunikaty prowadzi szeroko zakrojoną akcję spamowania skrzynek pocztowych internautów. – Ktoś musiał podać NIP firmy i pana adres mailowy na naszej stronie, co wygenerowało w systemie automatyczną wiadomość na pańską skrzynkę elektroniczną – próbuje tłumaczyć specjalista z działu rozwoju firmy Uczciwy Przedsiębiorca.

Kosztowny pakiet

Aby odebrać bezpłatny certyfikat, należy zarejestrować się na stronie internetowej. Rzecz w tym, że odbiór dokumentu w tym przypadku kosztuje. Najtańszy pakiet - 99 zł rocznie, najdroższy - 199 zł.

Ale zaraz, jaki pakiet? Otóż usługodawcy oferują bezpłatne certyfikaty, natomiast każą sobie płacić za dodatkowe bonusy typu: wpisanie do wewnętrznego rejestru elektronicznego uczciwych przedsiębiorców, naklejki programu Uczciwy Przedsiębiorca lub elektroniczny baner programu do umieszczenia na własnej stronie w celach promocyjnych. Otrzymuje się także „zniżki u partnerów programu”. Tyle że przed wykupieniem certyfikatu nie dowiadujemy się, jakie to firmy i o jakiego rodzaju zniżkach mowa.

A weryfikacja benficjenta? - Weryfikacja następuje online, specjalnie stworzony innowacyjny algorytm informatyczny bada firmę w czasie rzeczywistym, wykorzystując m.in. opinie konsumentów z wyszukiwarki Google – dowiadujemy się od przedstawiciela firmy. - To rozwiązanie najszybsze dla klientów, których znacząco przybywa w ostatnim czasie.


Pozostało jeszcze 50% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 89,90 zł
Zamów abonament

Mam już kod SMS
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

Reklama

  • Krzysztof(2016-09-20 11:07) Odpowiedz 263

    Moja firma posiada Certyfikat Uczciwy Przedsiębiorca i jestem bardzo zadowolony. Autor artykułu sponsorowanego wprowadza świadomie w błąd czytelników. Wszystko dokładnie jest podane na oficjalnej stronie Programu. Partnerzy, rabaty, korzyści, z których nie raz już korzystaliśmy. Nie dziwi mnie żę gazeta prawna pisze taki bzdury, gdyż, działa na zlecenie KRD - czyli wyłudzaczy pieniędzy. Ludzie nie dajcie się omamić takimi bzdurami!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Marcin Warszawa(2016-09-20 14:32) Odpowiedz 254

    Dlaczego Autor pisze, że Certyfikat jest darmowy? Przecież na stronie jest dokładnie napisane ile kosztuje i za co płacimy. Ja prowadzę sklep internetowy nie będę pisał jaki żeby nie było krypto reklamy. Wykupiłem pakiet za 99 zł brutto i otrzymałem Certyfikat w wersji elektronicznej oraz pakiet marketingowy 0 banery i loga programu, które umieściłem na swojej stronie. Odkąd przystąpiłem do programu a minęło już 2 miesiące Klienci mają do mnie większe zaufanie, a przecież o to chodzi. Czy koszt 99 zł brutto jednorazowo za cały rok to tak bardzo drogo jak Pan redaktor pisze? Korzystałem już choćby z darmowej pomocy prawnej.

  • Elwira(2016-09-21 22:34) Odpowiedz 214

    Witam, ja również posiadam Certyfikat Uczciwego Przedsiębiorcy i muszę przyznać, że autor artykułu kłamie. Dziwne, że gazeta prawna wypisuje takie bzdury, ale widać żę w Polsce można legalnie oczerniać nawet firmę, która chce pomagać i odróżniać tych uczciwych od nieuczciwych. Jasne zasady są czytelnie podane na stronie programu i nie ma mowy o jakimkolwiek szwinglu. Każdy kto jest choć odrobinę inteligenty łatwo może zobaczyć ile kosztuje przystąpienie do programu i co się otrzymuje. Żenada!!!

  • Paweł 1958(2016-09-22 23:36) Odpowiedz 196

    Żenada jak Gazeta prawna może wypisywać takie bzdury i kłamstwa ? Nie mam ani firmy ani certyfikatu, trafiłem przypadkiem na ten artykuł i postanowiłem wejść na stronę programu. Wszystko jest jasne i klarowne. Wstyd Panie Redaktorze! Gdzie jakaś etyka zawodowa?

  • Optymistkaa(2016-09-23 14:11) Odpowiedz 164

    Ludzie ten redaktorek co napisał te bzdury już nie pierwszy raz pisze takie dyrdymały!!! Wystarczy mu zapłacić to o każdym napisze co trzeba!!!

  • Kancelaria Radców Prawnych(2016-09-23 17:36) Odpowiedz 131

    UWAGA -MATERIAŁ SPONSOROWANY!!!!! Koszt takiego artykułu to kilkaset złotych. Naciągacze - jak tak można za kase pisać takie oszczerstwa? Czy Pan Redaktor Styczyński zdaje sobie sprawę, że może mieć z tego powodu duże problemy? NIe jestem zwolenniczką Certyfikatów, gdyż jestem Radcą Prawnym i nie potrzebuje tego, ale litości jak tak można pisać? Artykuł przekazał mi mój Klient, który jest Uczestnikiem Programu i poprosił mnie opinię. Z punktu prawnego nie ma w tym żadnych uchybień.

  • Alwarez(2016-06-24 15:50) Odpowiedz 619

    też to otrzymałem, sukinsyna który taki szajs wysyła powinno się na latarni powiesić za jaja !

  • asdf(2016-09-29 09:28) Odpowiedz 67

    widze i wnioskuje z powyzszych komentarzy ze nawet sam zalozyciel tego oszustwa zakasal rekawy i wypowiedzial sie tutak. NIE MA CZEGOS TAKIEGO JAK CERTYFIKAT UCZCIWOSCI PRZEDSIEBIARSTWA!!!!! czy jak wy to tam nazywanie. Chcecie kase wydoic od podatnikow tepe chu...e.3

  • m-53(2016-06-09 11:51) Odpowiedz 618

    Właśnie taki (****) mi zaproponowali. Tekst dokładnie taki jak w artykule. Ale to nie pierwszy raz. Najbardziej namolni przysyłają to kilka razy w tygodniu.

  • Andrzej P.(2016-10-27 15:50) Odpowiedz 11

    Przypadkowo trafiłem na ten artykuł i muszę przyznać, że rzeczywiście autor tego artykułu beszczelnie kłamie. Moja firma od kilku miesięcy posiada Certyfikat Uczciwego Przedsiębiorca i jesteśmy bardzo zadowoleni. Nasi nowi Klienci mają do nas większe zaufanie, a inni uczestnicy programu korzystają z naszych usług. My uważamy że Certyfikat ma wartość i to BARDZO DUŻĄ!!!