statystyki

Uwaga na płatne certyfikaty dla przedsiębiorców. Nie mają żadnej wartości

autor: Jakub Styczyński25.03.2016, 20:00
dokument, podpis, prawo, biznes, firma

Są oczywiście także certyfikaty, które rzeczywiście dają prestiż przedsiębiorcy. Firmy, które przez lata pracowały na swoją renomę, z irytacją patrzą na działania spamerów.źródło: ShutterStock

Naciągacze oferują tym razem dokumenty, za które trzeba zapłacić nawet kilkaset złotych. Prawnicy przestrzegają, że często taki papier nie ma żadnej wartości.

Reklama


Reklama


 „Twoja firma została zgłoszona do weryfikacji przez kontrahenta i mamy zaszczyt poinformować, iż otrzymała pozytywną opinię i jest uprawniona do odbioru Ogólnopolskiego Certyfikatu Uczciwy Przedsiębiorca 2016” – takiej treści e-maile dostała pani Zofia. Problem w tym, że pani Zofia nigdy prowadziła firmy. Przesłała nam spam z komentarzem: „Wydaje mi się, że to kolejny pomysł na naciąganie przedsiębiorców”.

I rzeczywiście. Jak sprawdziliśmy - takie e-maile dostało wiele osób. W ostatnim czasie firma wysyłająca komunikaty prowadzi szeroko zakrojoną akcję spamowania skrzynek pocztowych internautów. – Ktoś musiał podać NIP firmy i pana adres mailowy na naszej stronie, co wygenerowało w systemie automatyczną wiadomość na pańską skrzynkę elektroniczną – próbuje tłumaczyć specjalista z działu rozwoju firmy Uczciwy Przedsiębiorca.

Kosztowny pakiet

Aby odebrać bezpłatny certyfikat, należy zarejestrować się na stronie internetowej. Rzecz w tym, że odbiór dokumentu w tym przypadku kosztuje. Najtańszy pakiet - 99 zł rocznie, najdroższy - 199 zł.

Ale zaraz, jaki pakiet? Otóż usługodawcy oferują bezpłatne certyfikaty, natomiast każą sobie płacić za dodatkowe bonusy typu: wpisanie do wewnętrznego rejestru elektronicznego uczciwych przedsiębiorców, naklejki programu Uczciwy Przedsiębiorca lub elektroniczny baner programu do umieszczenia na własnej stronie w celach promocyjnych. Otrzymuje się także „zniżki u partnerów programu”. Tyle że przed wykupieniem certyfikatu nie dowiadujemy się, jakie to firmy i o jakiego rodzaju zniżkach mowa.

A weryfikacja benficjenta? - Weryfikacja następuje online, specjalnie stworzony innowacyjny algorytm informatyczny bada firmę w czasie rzeczywistym, wykorzystując m.in. opinie konsumentów z wyszukiwarki Google – dowiadujemy się od przedstawiciela firmy. - To rozwiązanie najszybsze dla klientów, których znacząco przybywa w ostatnim czasie.


Pozostało jeszcze 50% treści

PROMOCJA
Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc już od 33,00 złZamów abonament

Przeczytaj artykuł
Koszt SMS-a 2,46 złZapłać sms-emMasz już kod?
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

Reklama

  • m-53(2016-06-09 11:51) Odpowiedz 10

    Właśnie taki (****) mi zaproponowali. Tekst dokładnie taki jak w artykule. Ale to nie pierwszy raz. Najbardziej namolni przysyłają to kilka razy w tygodniu.

  • Alwarez(2016-06-24 15:50) Odpowiedz 10

    też to otrzymałem, sukinsyna który taki szajs wysyła powinno się na latarni powiesić za jaja !

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Polecane

Reklama