statystyki

Będzie nowe kino akcji: TVN zmierzy się z Netflixem

autor: Sylwia Czubkowska25.06.2015, 07:26; Aktualizacja: 25.06.2015, 08:51
Netflix

Będzie nowe kino akcji: TVN zmierzy się z Netflixemźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Victor J. Blue

Internet, więcej lifestyle’owych treści i stanowcze „nie” dla sprzedaży materiałów Netflixowi, gdy ten pojawi się w Polsce. Amerykański Scripps Network Interactive mówi DGP o swoich nowych planach. Po zakupie 52,7 proc. akcji ITI zapowiedział, że chce przejąć całość telewizyjnego nadawcy. I przenieść do Polski kilka rozwiązań, które sprawdziły się w Stanach Zjednoczonych.

– Nasze magazyny zajmują pierwsze miejsca sprzedaży w swojej kategorii w Stanach. HGTV dociera do 97 mln gospodarstw domowych, Food Network do 99 mln, DIY Network do 61 mln. 2014 rok dla każdej z tych stacji był rekordowy. Ale to zakup TVN jest dla nas kluczową inwestycją – zapewnia w rozmowie z DGPi Jim Samples, szef międzynarodowej dywizji Scripps Networks Interactive (SNI).

Dzięki temu SNI chce zwiększyć udział inwestycji zagranicznych z 3 do 17 proc. aktywów firmy. – Do 2008 r. byliśmy skupieni na rynku amerykańskim. Staraliśmy się osiągnąć dobrą pozycję, zanim zaczniemy poważnie inwestować na świecie. Wciąż w Stanach są koncerny medialne o wiele większe od nas, ale za to my zbudowaliśmy najsilniejszą pozycję w segmencie telewizji lifestyle’owych, co pozwala nam dziś na poważniejsze ruchy za granicą – dodaje.

Po tym jak niespodziewanie SNI– właściciel wspomnianych kanałów lifestyle’owych o podróżach (Travel Channel), jedzeniu (Food Network i Cooking Channel) oraz urządzaniu domów (HGTV, czyli Home Garden TV, i DIY Channel) – w połowie marca kupił 52,7 proc. akcji TVN, od razu zadeklarował, że jest to dla nich najważniejsza inwestycja w ostatnich latach.

Wprawdzie kanały SNI są dostępne w ramach telewizji kablowych i satelitarnych w ok. 170 państwach, jednak to TVN ma pozwolić amerykańskiej korporacji wejść na perspektywiczne rynki medialne. Właśnie tak szefowie SNI tłumaczą swoją decyzję o wezwaniu na akcje TVN, które pozwolą nowemu właścicielowi mieć 66 proc. udziałów, a może i więcej.


Pozostało jeszcze 45% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • antyamerykaniec(2015-06-25 21:01) Zgłoś naruszenie 00

    no i co z tego że przejeli tvn jak większość amerykańskich programów to chłam których nie da się oglądać myślą że stać większą część polaków płacić za telewizje 100 zł czy nawet więcej za same powtórki, może jeszcze sport można oglądać a tak to wielkie *****

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane