statystyki

Emeryci otrzymają specjalne dodatki do emerytury

04.02.2016, 14:29
emerytura emeryt pieniądze

Emeryci otrzymają specjalne dodatki do emeryturyźródło: ShutterStock

Emeryci i renciści otrzymają w marcu specjalne dodatki. Ustawa o takim jednorazowym dodatku pieniężnym dla osób pobierających świadczenia nie przekraczające dwóch tysięcy złotych czeka już tylko na podpis prezydenta.

reklama


reklama


Osoby, których renta czy emerytura nie przekracza dziewięciuset złotych miesięcznie brutto otrzymają w marcu po 400 złotych specjalnego dodatku. Przy świadczeniu pomiędzy 900 a 1100 złotych dodatek wyniesie 300 złotych. Jeśli zaś świadczenie jest wyższe niż 1100 złotych ale niższe niż 1500 złotych dodatek będzie wynosił 200 złotych. Na 50 złotych mogą zaś liczyć osoby z emeryturą lub rentą powyżej 1500 złotych ale niższą niż dwa tysiące złotych. Z kwoty dodatku nie zostaną potrącone żadne składki na ubezpieczenia społeczne ani podatek dochodowy. Cała suma trafi więc do kieszeni emeryta czy rencisty.

Specjalne dodatki mają być uzupełnieniem tegorocznej bardzo niskiej waloryzacji emerytur i rent.
Z wyliczeń wynika, że dodatkowe pieniądze otrzyma przeszło 6 i pół miliona osób pobierających świadczenia z ZUS, KRUS czy zakładów emerytalnych służb mundurowych.

reklama


Źródło:IAR

Polecane

reklama

  • Nikoś(2016-02-04 17:16) Odpowiedz 300

    Masz łapy to pracuj na swoje dzieci emeryt czy rencista juz pracował

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • nygus(2016-02-04 18:43) Odpowiedz 250

    dozyjesz tez bedziesz mial tak dobrz jak emeryt ktory tyral cale zycie

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Z(2016-02-04 15:59) Odpowiedz 204

    KPINA Z NARODU.

  • Kasia 2(2016-02-05 09:30) Odpowiedz 161

    Pięknie i ładnie opisujecie swoje zamiary wobec innych krytykując wszystko, czytam zerkając czasem na takie fora , których nie jestem fanem. Zadam wam pytanie jeśli można zastanówcie się i odpowiedzcie sensownie: co zrobić z ludźmi w wieku już nieproduktywnym??, pamiętajcie, że Wy kiedyś też w tym wieku będziecie.

  • aleksa(2016-02-05 17:19) Odpowiedz 162

    Ciekawam jak dużo osób emerytów ma ponad 1500 a co z tymi co mają po 700- 800 spróbuj wyżyć za tę kwotę i opłać rachunki tak dobrze jest ludziom starym i schorowanym gdzie połowa jałmużny idzie na leki dlaczego tak dużo ludzi jest bezdomnych a nie są to osoby z marginesu czy nikt się nad tym nie zastanawiał. Ile tych biedaków w Polsce według moich obliczeń to ponad 80%

  • x(2016-02-05 19:45) Odpowiedz 120

    Bębnią o tych paru groszach już z pół roku. Ileż można pisać w kółko o tym samym.

  • emeryt(2016-02-06 10:34) Odpowiedz 111

    Nierób chlał całe życie ,przepracował pięć lat i dostał emeryturę 700 zł. ,a teraz nierobowi jeszcze prezent dają 200-400 zł .Bandyckie państwo ,żerujące na uczciwych pracownikach.

    Pokaż odpowiedzi (3)
  • basia54(2016-02-09 20:26) Odpowiedz 61

    Kto ma najniższe emerytury i renty? Ten kto pracował krótko i za marne grosze. A dlaczego? Może mu się nie chciało uczyć albo, jeszcze lepiej, pracować?! To dlaczego mamy mu dokładać więcej niż wynika z przeliczeń z tyt. inflacji? Jeśli jest biedny, niech mu dopłaca opieka społeczna a nie ZUS.

    Pokaż odpowiedzi (3)
  • Rencista nie dziad(2016-02-07 08:16) Odpowiedz 60

    KASKA pamietaj tez bedziesz dziadowa -jak dozyjesz - a matki samotne znam takie co celowo daja sobie zmajstrowac dziecko kazde z innym i zyja super niemasz chyba glowy do kombinacji albo taka glupia udajesz a mlodzi to niech sie wezma za robote mam 2 dzieci choc sa wuksztalceni ale z braku pracy w moim miescie zapierniczaja fizycznie w zakladach produkcyjnych i zyja nie biednie

  • xxx(2016-02-10 22:38) Odpowiedz 50

    Mam 1350 zł emerytury na rękę i mam dostać 50 zł . To śmiech na sali. Pytanie czy mam dużą emeryturę pracując 35 lat? Na pewno nie jedna osoba nie chciała by pracować na moim stanowisku. Czy mam wysoką emeryturę? Wysoka emerytura według mnie to powyżej 2000 zł. To bym się zgodziła. Nie mogę się zgodzić z tym jednorazowym dodatkiem. To obłuda PIS-u. NIE BĘDĘ NA NICH NIGDY GŁOSOWAĆ !!!!!!

  • janusz(2016-02-09 12:26) Odpowiedz 50

    Do Kasia jestes glupsza niz ustawa przewiduje

  • Ryszard/1945(2016-02-08 11:26) Odpowiedz 50

    Polacy, dlaczego nie ma pieniędzy na podwyżki emerytur?, ano dlatego że już nowy nierząd pożyczył na wieczne oddanie miliard złociszy, wiedomość z netu, akutualna, kopacze i komurowski kilkasetek milinówc zlociszy po prostu dali nie swoje, nasze POLAKÓW CIĘŻKO ZAROBIONE PIENIĄDZE, po prostu nas okradają, na Ukrainie jest potężna korupcja tam jeden oligarcha ma tyle miliardów dolarów i dalej ciągnie t/z wyciąga z systemu Ukrainy tyle kasy ile tylko można udżwignąć, a dalej brnąć to co my mamy za nazwiska same wschodnio brzmiące a już nie będę pisał ile miliardów rocznie kosztuje konkordat + cały kościół katolicki, nasz kraj nie jest biednym krajem tylko ciągle społeczeństwo jest okradane przez różnej maści politykierów.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Ryszard(2016-02-08 10:01) Odpowiedz 41

    Do "KASIA", czytając twój wips myślę że albo byłaś pod wpływem alkoholu i to bardzo taniego na produkt droższy mie masz kasiorki bo MOPS ci daje mało, zrobiłaś tyle błędów że nadajasz się do najbardziej prymitywnych prac za najniższą krajową i trzeba by ciebie pilnować żebyś szmatą od podlogi nie wytarła sobie wrednej głupiej gęby, więcej nie piszę, szkoda mojej klawiatury.

  • rys(2016-02-11 20:15) Odpowiedz 31

    400 zl .kto dostanie zgadnijcie -rolnicy ktorzy w wiekszosci glosowali na PIS a wy robole placcie podatki i placzcie

  • halina(2016-02-07 16:55) Odpowiedz 21

    Doprawdy dobrodziejstwo władzy. Dostanę jednorazowo 50 zł. To się dopiero obkupię. Prawda jest taka, że coraz częściej zapożyczam się na cele zdrowotne. To upokarzające ale cóż. Dobrze, że mam przyzwoity bank Ferratum gdzie nie zdzierają na spłacie.

  • xxx(2016-02-21 18:27) Odpowiedz 10

    Nie rozumie tej ustawy. Brutto mam 1530 zł na rękę, 1340 zł.,netto ,i ja mam dostać po 38 latach pracy 50 zł. To coś nie tak. Pytanie .Czy ja jestem bogata.... bo z mojego budżetu wynosi , że tak. To jest absurd... To nie PIS dał emerytom i rencistom jednorazowy dodatek tylko PO. A teraz PIS chwali się dodatkami..... co oni robią dla biednych rencistów i emerytów..... Prawda jest taka, że niektórzy mają ponad 2000 zł i więcej..... to są ludzie lepiej sytuowani....

  • KASIA(2016-02-04 15:23) Odpowiedz 137

    JESZCZE DZIADOM DODAJCIE??? doDATKI?? kURDE, BIORA PO 1500 TYSIACA MIESIECZNIE, WLAORYZACJA I JESZCZE IM MALO!!!! dAJCIE samotnym matkom na dizeci albo mlodym, a nie starym, ktorzy na wszystko maja znizki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wstyd!!

    Pokaż odpowiedzi (7)