statystyki

Studia medyczne będą płatne? MZ nie mówi "nie" propozycji Jarosława Gowina

20.01.2016, 19:05

Ministerstwo Zdrowia sprzeciwia się propozycji ministra nauki, który chce powstrzymać emigrację młodych lekarzy - dowiedzieli się dziennikarze RMF FM.

Jarosław Gowin poinformował dziś w rozmowie z Konradem Piaseckim o propozycji wprowadzenia płatnych studiów medycznych i obowiązku odpracowania przez świeżo wykształconych lekarzy kilku lat w kraju.

Źródło:RMF FM

Polecane

Reklama

 • Joko(2016-01-20 19:32) Odpowiedz 100

  Po wprowadzeniu odpłatności za studia patomorfologów w naszym kraju, jak przestana pracować 70-85 latkowie, nie będzie wcale. Nikt nie będzie ryzykował specjalności, po której na etacie zarabia się 3000,0 zł a na śmieciówce 5 zl za diagnozę. Nikt nie będzie narażał swoich dzieci a nawet wnuków na konieczność spłacania studiów dziadka.

 • ania.r(2016-01-21 08:45) Odpowiedz 80

  na humanistyczne jak politologia, pedagogika, prawo, zarządzanie, filozofia, historia itp. to oni powinni mi płacić, że studiuję tam, tracę czas i słucham teorii wykładanej przez teoretyków, którzy w większości nigdy nie robili tego w praktyce czego "uczą"! i tego co mi się w życiu nie przyda. Dopłacać to tylko do studiów medycznych, politechnik dobrych i robić szkoły zawodowe - brakuje dobrych fachowców...

  Pokaż odpowiedzi (3)
 • Polak(2016-01-20 22:39) Odpowiedz 30

  Tak platne i potworza sie klany rodzinne debili a nie lekarzy

 • nick(2016-01-20 19:34) Odpowiedz 16

  dla mnie prosta sprawa - to bon edukacyjny - wszystkie studia sa wycenione - zgodnie z konsytytucja każdy student dostaje za darmo studia najmniej wycenione np.humanistyczne czy pedagogiczne - przyjmijmy wartośc 100 % - reszta studiów np.chemiczne, techniczne czy medyczne kosztuje np. 2 lub 5 razy 100% - i wtedy student placi rózniće miedzy najniższymi a tymi droiższymi - przed podjęciem nauki wie co studiuje i ile musi dopłacic z kieszeni lub system stypendóda najlepszych - a wtedy absolwenci moga wyjeżdzać gdzie chcą - a pieniądze przez nich zapłacone zasilają dodatkowe miejsca np.n aUniwer,Medycznych i cały system sie kreci - wilk syty i owaca cała - zgodne z Konstytucja i zdrowym rozsadkiem - że zadna partia jeszcze tego nie wymiśliła?

 • nick(2016-01-20 19:35) Odpowiedz 16

  dla mnie prosta sprawa - to bon edukacyjny - wszystkie studia sa wycenione - zgodnie z konsytytucja każdy student dostaje za darmo studia najmniej wycenione np.humanistyczne czy pedagogiczne - przyjmijmy wartośc 100 % - reszta studiów np.chemiczne, techniczne czy medyczne kosztuje np. 2 lub 5 razy 100% - i wtedy student placi rózniće miedzy najniższymi a tymi droższymi - przed podjęciem nauki wie co studiuje i ile musi dopłacic z kieszeni lub system stypendóda najlepszych - a wtedy absolwenci moga wyjeżdzać gdzie chcą - a pieniądze przez nich zapłacone zasilają dodatkowe miejsca np.n aUniwer,Medycznych i cały system sie kreci - wilk syty i owaca cała - zgodne z Konstytucja i zdrowym rozsadkiem - że żadna partia jeszcze tego nie wymyśliła?

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie

Polecane

Reklama