statystyki

Po wakacjach uczeń będzie mieć legitymację w smartfonie

autor: Artur Radwan07.08.2018, 08:05; Aktualizacja: 07.08.2018, 08:30
Dla uczniów cała procedura będzie prosta i bezpłatna, bo ograniczy się do ściągnięcia na telefon odpowiedniej aplikacji i wpisania loginu 0raz hasła.

Dla uczniów cała procedura będzie prosta i bezpłatna, bo ograniczy się do ściągnięcia na telefon odpowiedniej aplikacji i wpisania loginu 0raz hasła.źródło: ShutterStock

Od 1 września szkoły obok legitymacji papierowych i w formie plastikowych kart mogą stosować także te instalowane w telefonie.

Takie rozwiązanie przewiduje projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej (MEN) nowelizacji rozporządzenia w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, który trafił właśnie do konsultacji społecznych.

MEN zapewnia, że kontroler w komunikacji publicznej za pomocą specjalnego czytnika będzie mógł sprawdzić, czy legitymacja w telefonie jest ważna, a uczeń uprawniony do ulgi. Eksperci przekonują jednak, że dopóki z obrotu nie zostanie wyeliminowana papierowa wersja dokumentu, wciąż będą przypadki korzystania przez uczniów z nieuprawnionej zniżki (np. wskutek nieoddania szkole legitymacji).


Pozostało jeszcze 59% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane