Problem MEN z dotrzymywaniem obietnic

autor: Anna Wittenberg16.04.2018, 07:16; Aktualizacja: 20.04.2018, 09:53
Problem wsparcia psychologicznego uczniów to jedno z największych wyzwań współczesnej szkoły.

Problem wsparcia psychologicznego uczniów to jedno z największych wyzwań współczesnej szkoły.źródło: ShutterStock

ZNP: 48 proc. przypadków pomocy psychologiczno-pedagogicznej w podstawówkach jest udzielana przez nauczycieli niezgodnie z prawem.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (15)

  • tt(2018-04-16 07:43) Zgłoś naruszenie 275

    Oszczedza sie na pedagoach to i oszczedza sie na psychologach. Po szkolach krzak bardziej oplaca sie przyjac pedaoga i psychologa ktorych powinien sprawdzic wczesniej psychiatra ale i tych brakuje bo oszczedza sie nietylko na edukacji dla Polakow ale tez i na zdrowiu zwlaszcza psychicznym. Dzieci wladzy chodza do elitarnych szkol a minister Zalewska byla w poprzedniczce PO czyli UW razem z Tuskiem, Kijowskim, Ryskiem wiec zna sie na rzeczy i o niczym by nie zapomniala

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • K.K. (2018-04-16 07:44) Zgłoś naruszenie 823

    Godziny „karciane” nigdy nie były płatne. Proszę nie pisać głupot

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Nauczyciel (2018-04-16 14:27) Zgłoś naruszenie 292

    Cała ta reforma to kompletna żenada...jak zwykle, tracą tylko uczniowie.

    Odpowiedz
  • Nauczyciel(2018-04-16 14:52) Zgłoś naruszenie 510

    W życiu za godzinę karcianą w mojej szkole żaden z nauczycieli nie dostał ani złotówki.

    Odpowiedz
  • Anna(2018-04-16 16:54) Zgłoś naruszenie 450

    KARCIANKI BYŁY PŁATNE???? W KTÓREJ SZKOLE??? Przez takie nierzetelne artykuły mit o wysokich zarobkach nauczycieli jest dalej kultywowany. Przerażające.

    Odpowiedz
  • Jdud(2018-04-16 17:26) Zgłoś naruszenie 170

    Paragraf 22: pomoc ma być płatna, ale część samorządów woli wydać na fontanny niż na zajęciach. Bezpłatnie prowadząc koło dla zdolnych lub wyrównawcze, łamie się prawo, bo to mają być zajęcia ujęte w siatce godzin! Dytektorzy chcą koła zainteresowań, ale zrzucają odpowiedzialność na nauczycieli pod względem nazewnictwa, za celowe zajęcia bezpłatne problemy ma dyrektor, a za bezpłatne może mieć problemy nauczyciel, który prowadził koło "bez wiedzy" dyrektora... Obecny system to gorzej niż dom wariatów!!!

    Odpowiedz
  • pola(2018-04-16 17:33) Zgłoś naruszenie 340

    Karcianki to były godziny, które musiały być zrealizowane na zajęciach z dziećmi i udokumentowane, tzn. byly prowadzone dzienniki tych zajęć. Nigdy nie były płatne. Żaden nauczyciel nigdy nie dostał za nie żadnego wynagrodzenia, nawet jeżeli "wyrabiał" 200% normy. Karcianki nadal są prowadzone za darmo, na pilecenie dyrektora, tyle że nie jest wymagana tak skrupulatna dokumentacja.

    Odpowiedz
  • Nauczycielka (2018-04-16 18:16) Zgłoś naruszenie 200

    Jeśli już się coś pisze i jakąś informację przekazuje się innym, jako pewnik to wypadałoby, drodzy dziennikarze, dwa razy sprawdzić i zweryfikować czy oby jest to na pewno prawda!!! Godziny karciane Nigdy nie były płatne, za to zawsze obowiązkowe... I z takiej niekompetencji bierze się powszechne przeświadczenie, że nauczyciele nie robią nic za to zarabiają krocie!!!

    Odpowiedz
  • Bekf(2018-04-17 08:59) Zgłoś naruszenie 60

    Karciane platne? Jednego niekompetentnego dziennikarza "robiacego " w edukacji zastapila rownie malisprytna dziennikarka.

    Odpowiedz
  • Piotr(2018-04-17 10:34) Zgłoś naruszenie 80

    Szanowna Gazeto Prawna. Piszecie jakieś wyssane z palca propagandy bzdury. "Karcianki" w swoim założeniu i w praktyce _NIE BYŁY_ płatne. Może czas to sprostować?

    Odpowiedz
  • Pedagog(2018-04-17 12:22) Zgłoś naruszenie 100

    Godziny karciane Nigdy nie były płatne. Proszę sprawdzac zanim coś napiszecie

    Odpowiedz
  • N.(2018-04-18 06:41) Zgłoś naruszenie 10

    Karcianymi (inaczej artykuły. 42) nie były płatne!

    Odpowiedz