statystyki

Niepokorni pracownicy naukowi będą mogli zostać usunięci z uczelni

autor: Urszula Mirowska-Łoskot12.10.2017, 07:29; Aktualizacja: 12.10.2017, 08:41
Jarosław Gowin

Jarosław Gowinźródło: PAP
autor zdjęcia: Paweł Zechenter

Wszystko przez rozwiązania, które znajdują się w projekcie nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce zaproponowanym przez ministra Jarosława Gowina.

– Obawiamy się, że niektórzy mogą wykorzystać narzędzia, które da zaproponowana ustawa, do pozbycia się niepokornych akademików – ostrzega Marek Kisilowski, członek Krajowej Sekcji Nauki NSZZ „Solidarność”. – Dlatego domagamy się wprowadzenia zmian w projekcie ustawy – dodaje.

Wystarczy oskarżenie

Zgodnie z projektem ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce umowa o pracę z nauczycielem akademickim wygaśnie, jeżeli będzie się toczyło przeciwko niemu postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego.

Kiedy nauczyciel akademicki straci pracę?

Kiedy nauczyciel akademicki straci pracę?

źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • sekretarz(2017-10-12 14:40) Zgłoś naruszenie 90

  ale przynależność do naszej partii może uchronić przed zwolnieniem. Co prawda "nasza partia" się zmienia, dziś ta jutro tamta ale ważna jest przynależność

  Odpowiedz
 • Kpiarz (2017-10-12 17:14) Zgłoś naruszenie 60

  Wystarczy podejrzenie, a skarbówka blokuje konto firmy do trzech miesięcy, czyli kasacja. Wystarczy donos lub pomówienie i pracownik naukowy wylatuje z pracy zanim go oczyszczą lub uniewinnią. Fajne prawo serwuje nam PiS.

  Odpowiedz
 • Gość(2017-10-12 09:11) Zgłoś naruszenie 50

  Głupie to jakieś, kto to doradza? mówię tu o rozkładaniu otwartych rąk przez polityków. Pani Premier w tym przoduje. Czy rozkładając ręce uważają, że my odbierzemy to jako sygnał, że mają je czyste? Są otwarci? Nie jeśli powtarzają takie gesty to dla nas sygnał, że łżą i są nie do końca szczerzy. Ponadto to śmiesznie wygląda oni nie robią tego naturalnie to wyreżyserowane. I tak, przez ostatnich osiem lat ....... ble, ble,ble.

  Odpowiedz
 • Siadając ...(2017-10-12 14:46) Zgłoś naruszenie 30

  .... między wrony, musisz krakać jak i one, bo inaczej cię "zapisią".

  Odpowiedz
 • BB (2017-10-12 17:08) Zgłoś naruszenie 20

  To nie jest wyreżyserowane, to naturalny gest sygnalizujący bezsilność i zagubienie. ( patrz - psychologia, sygnały pozawerbalne, mowa ciała)

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane