statystyki

Za poprawianie matury trzeba zapłacić

autor: Urszula Mirowska-Łoskot10.10.2017, 17:00
W przyszłym roku egzaminy dojrzałości rozpoczną się 4 maja, w piątek.

W przyszłym roku egzaminy dojrzałości rozpoczną się 4 maja, w piątek.źródło: ShutterStock

Osoby, które w przyszłym roku mają zamiar przystąpić do egzaminu dojrzałości, mogą jeszcze zmienić listę przedmiotów, które zamierzają zdawać.

Pierwszy termin – na złożenie deklaracji maturalnej do dyrektora szkoły (trzeba w niej m.in. określić poziom – podstawowy czy rozszerzony) – upłynął 30 września. Kto jednak nie jest pewny swojej decyzji – może jeszcze zmienić zdanie co do przedmiotu dodatkowego. Jest na to czas do 7 lutego 2018 r. Aby zdać maturę, trzeba obowiązkowo podejść do egzaminów z języka polskiego, obcego i matematyki.

Ważna wiadomość dla tych, którym coś pójdzie (lub poszło) nie tak. Jeśli ktoś po raz trzeci przystępuje do egzaminu z tego samego przedmiotu (nie zdał bądź chce poprawić wynik), będzie musiał uiścić kwotę 50 zł. Zapłacą także absolwenci, którzy deklarują przystąpienie do sprawdzianu z tego samego przedmiotu dodatkowego, który w poprzednich latach zgłaszali, ale nie podeszli do niego (bo np. nie przyszli). Uiścić należność można w terminie od 1 stycznia do 7 lutego 2018 r. Kto tego nie zrobi, nie będzie mógł przystąpić do egzaminu.


Pozostało jeszcze 41% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane