statystyki

Miłosz: Narodowa porażka tymczasowa

autor: Maciej Miłosz18.11.2020, 08:10; Aktualizacja: 18.11.2020, 08:18
Maciej Miłosz

Maciej Miłoszźródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: mat. prasowe

Od dwóch dni, zgodnie z zapowiedzią ministra obrony Mariusza Błaszczaka sprzed trzech tygodni, w Warszawskim Centrum EXPO XXI powinien funkcjonować tymczasowy szpital wojskowy do walki z epidemią.

W pierwszym etapie miał mieć 30 0 ł óżek. „Maksymalnie obiekt pozwoli na zorganizowanie nawet tysiąca łóżek. Szpital będzie zbudowany w sposób modułowy. Jeden moduł może pomieścić od 12 stanowisk intensywnej terapii do nawet 30 do leczenia zachowawczego”. To cytat z komunikatu resortu obrony z 24 października.

Dosyć szczegółowy. Na tej podstawie można by sądzić, że plan jest gotowy i dobrze przemyślany. Nic bardziej mylnego. Już dwa tygodnie później, 6 l istopada, dowiedzieliśmy się, że szpital tymczasowy przygotowywany przez MON powstanie jednak w hangarze bazy lotniczej na Okęciu. Dlaczego? ‒ Efektywnej wydamy pieniądze, które przeznaczyliśmy na ten cel, dlatego że baza jest w pełni własnością Wojska Polskiego. Przeniesienie lokalizacji wiąże się z tym, że nie musimy płacić czynszu właścicielowi EXPO. Te pieniądze przeznaczamy na wyposażenie i czas przygotowania tego szpitala znacząco się skróci – wyjaśnił minister Błaszczak. Ministra widać zaskoczył fakt, że za korzystanie z czyjejś nieruchomości trzeba płacić czynsz. W tym miejscu warto też dodać, że przyspieszenie, o którym mówi szef MON, polega na tym, że szpital ma być gotowy do końca listopada. Wcześniej mowa była o 1 6 l istopada, ale najwyraźniej doszło tu do pewnego zakrzywienia czasu i teraz koniec listopada przychodzi szybciej niż jego połowa.


Pozostało 49% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • ja(2020-11-18 09:26) Zgłoś naruszenie 13

    ejtam, ejtam. Można było odtrąbić sukces ściągając olbrzymim Antonowem bezużyteczne maseczki? Można było. Premier lubi się chwalić. No to się pochwalił. Można odtrąbić sukces szpitala na Narodowym? Można, 26 pacjentów, lekko chorych to ho ho. przynajmniej oni sobie odpoczną, po wyjściu mogą udzielać wywiadów. Znowu chwalimy się. Kolejny szpital i kolejne chwalenie się. Będzie dobrze.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane