Sesja egzaminacyjna lekarzy ma być przedłużona

autor: Anna Redkiewicz03.09.2020, 20:00
Ma ono zastąpić rozporządzenie z 29 marca 2019 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 602 ze zm.), jednak większość rozwiązań zawartych w poprzednim rozporządzeniu się nie zmieni.

Ma ono zastąpić rozporządzenie z 29 marca 2019 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 602 ze zm.), jednak większość rozwiązań zawartych w poprzednim rozporządzeniu się nie zmieni.źródło: ShutterStock

Wydłużenie sesji egzaminacyjnej Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego (PES), dodatkowe punkty dla lekarzy ubiegających się o miejsca rezydenckie, wdrożenie zasad ponownego odbywania rezydentury – to zmiany przewidziane w projekcie rozporządzenia w sprawie specjalizacji lekarzy i lekarzy dentystów.

Ma ono zastąpić rozporządzenie z 29 marca 2019 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 602 ze zm.), jednak większość rozwiązań zawartych w poprzednim rozporządzeniu się nie zmieni.

Konieczną i zasadniczą zmianą związaną z trwającą epidemią i z odłożeniem egzaminów w tegorocznej sesji wiosennej PES, a także przesunięciem terminu na składanie wniosków do egzaminu, który odbędzie się w sesji jesiennej, jest umożliwienie ministrowi zdrowia wydłużania czasu trwania sesji. Będzie mógł to zrobić w przypadkach uzasadnionych nadzwyczajnymi okolicznościami, w szczególności zagrażającymi życiu lub zdrowiu osób biorących udział w PES – jednorazowo o okres nie dłuższy niż sześć miesięcy, a gdyby okoliczności będące ku temu podstawą nie minęły w tym czasie, będzie mógł powtórnie ją przedłużyć, tym razem nie dłużej niż o trzy miesiące.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane