Gotowi do wojny z koronawirusem. Polacy szykują się na drugą falę pandemii

autor: Patrycja Otto02.09.2020, 08:25; Aktualizacja: 02.09.2020, 08:28
Na razie problemu z dostępem do termometrów nie ma. Inaczej sytuacja wygląda ze szczepionką na pneumokoki

Na razie problemu z dostępem do termometrów nie ma. Inaczej sytuacja wygląda ze szczepionką na pneumokokiźródło: ShutterStock

Polacy szykują się na drugą falę COVID-19. Już nie tylko maseczki i jednorazowe rękawiczki są towarem niezbędnym. Dołączyły do nich również termometry bezdotykowe oraz szczepionka na pneumokoki.

Eksperci nie mają wątpliwości: popyt na kolejne produkty to efekt nowych zaleceń wydanych przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny. Zgodnie z wytycznymi urzędów placówki oświatowe powinny wyposażyć się przed nowym rokiem szkolnym w termometry bezdotykowe. Cel jest jeden: weryfikowanie stanu zdrowia przychodzących do przedszkoli, szkół czy na uczelnie dzieci i młodzieży.

– Na odzew nie trzeba było długo czekać. W sierpniu statystyczna apteka w Polsce zanotowała miesięczny obrót w kategorii termometrów na poziomie 750 zł. Dla porównania w lipcu było to 418 zł, w czerwcu nieco ponad 300 zł, podobnie jak w kwietniu – wynika z danych opracowanych przez portal Gdziepolek.pl.

Zdaniem ekspertów we wrześniu ten trend powinien się utrzymać, szczególnie że dochodzą nowi klienci. Aptekarze spodziewają się też, że wielu dotychczasowych wróci do nich. Oczekują tego zwłaszcza po żłobkach, przedszkolach czy szkołach, które w pierwszych dniach września przetestują, ile faktycznie urządzeń potrzebują i czy posiadana przez nich liczba jest wystarczająca.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • kleopatra(2020-09-02 09:05) Zgłoś naruszenie 52

  skończcie z tym zastraszaniem jaka druga fala jak w ogóle to nie jest pandemia!!! proszę obejrzeć filmik na YT i go udostępniać dalej: "Czy to fałszywa pandemia? WHO zmienia narrację? Kto może zarażać? P. Klimczewski wRealu24"

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • expert(2020-09-02 21:20) Zgłoś naruszenie 40

  Patrycja to eks-perci opłacani przez koncerny farmaceutyczne, tutaj chodzi tylko i wyłącznie o kasę którą mają zwielokrotnić w tym sezonie, tak było , tak jest i tak będzie do końca istnienia rodzaju ludzkiego

  Odpowiedz
 • jacek(2020-09-02 23:54) Zgłoś naruszenie 20

  Swietny pomysl, termometr prawde ci powie. Tak jak niegdys cyganka w parku na lawce...

  Odpowiedz
 • plandemia(2020-09-03 11:30) Zgłoś naruszenie 00

  Co to za bzdury. Nikt nie szykuje się na drugą falę, a tym bardziej "pandemii" Skończcie z tym nazywaniem zjawiska socjotechnicznego "pandemią", ludzie chorują na rożne choroby, które kończą się śmiercią. O pandemii mówi WYŁĄCZNIE PRASA z MIERNOTAMI z MZ, bo lekarze mówią normalnie: jest wirus i trzeba z nim normalnie żyć, jak z tysiącem innych.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane