Lekarze mają milczeć o koronawirusie. Dyrektorzy wyciszają medyków

autor: Karolina Nowakowska26.03.2020, 07:30; Aktualizacja: 26.03.2020, 11:04
Epidemia

Lekarze, z którymi rozmawialiśmy, opowiadają, że wszyscy, z którymi odbyły się rozmowy dyscyplinujące, są straszeni albo zwolnieniem dyscyplinarnym, albo nałożeniem kary porządkowejźródło: ShutterStock

Lekarze, którzy piszą o nieprawidłowościach i brakach w szpitalach, dostają zakaz rozmów z dziennikarzami i dzielenia się informacjami za pomocą mediów społecznościowych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (113)

  • Suweren(2020-03-26 08:14) Zgłoś naruszenie 19028

    Chcemy informacji publicznej, na ile dni szpitale sa zaopatrzone, ile sztuk masek przyłbice kombinezonów rękawiczek, testów Przestańcie pisowcy ukrywać prawde jak ruskie w Czernobylu, ryzykując zdrowiem narodu

    Pokaż odpowiedzi (19)Odpowiedz
  • 007KAL(2020-03-26 10:07) Zgłoś naruszenie 8115

    Jak się uważnie słucha nawet wiadomości w TVP, to nie trudno zauważyć, że kreowana jest neowirtualna rzeczywistość. 1. Pomysł, że na pacjencie spoczywa obowiązek poinformowania, o tym, że miał albo nie miał ryzykownego kontaktu z kimś zakażonym jest mało poważny. Oczywistym jest, że kierując się logiką (bez przymiotników) trzeba założyć, że każdy kto trafia do szpitala jest zakażony i postępować jak z zakażonym, ale jak wynik testu pojawia się po 24 godzinach, to jest to nie do zrealizowania. 2. Wszyscy będą się uczyć przez Internet. Tak tylko taki działanie wymaga transmisji dużej ilości danych, więc (np.) Minister Szkolnictwa (każdego ) powinien zacząć o załatwienia z operatorami, aby młodym ludziom dali odpowiednią ilość "pasma" w godzinach prowadzenia zajęć, Bo oni (np.) studenci mają pasmo, ale w środku nocy, a wtedy zajęć się nie prowadzi... 3. Pan Minister od cyfryzacji powinien krytycznie popatrzeć, jak jego cyfrowe podwórko III RP jest głupio/bezmyślnie/nieergonomicznie zorganizowane. Wszystkiego trzeba szukać przez Google, a nie (modne kiedyś) Bramy ....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Oma(2020-03-26 10:59) Zgłoś naruszenie 15616

    Tak się dzieje gdy polityka i religia wchodzą we wszystkie dziedziny życia.Jednych obrażasz politycznie a drugim obrażasz uczucia religijne.Gdy upadał socjalizm w Polsce i rodziła się nowa demokracja ,obiecywano nam że wreszcie będziemy mogli mówić co myślimy.Niestety przez trzy dekady wytworzono takie przepisy i urodzono tylu ,,świętych, że nie ma komu h**u powiedzieć.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Alex(2020-03-26 10:59) Zgłoś naruszenie 9818

    Zablokowali dostęp do służby zdrowia ludzie choruja na inne choroby przewlekle. Nie ma diagnostyki i sie dziwić ze umierają na choroby współistniejące a nie na wirusa. Trzeba pis pociągnąć do odpowiedzialności zbiorowej za śmierć społeczeństwa. Od stycznia w kraju pojawiały się zachorowania ale rząd kazał milczeć lekarza. W zachodniopomorskim w mniejszej miejscowości w szpitalu na oddziale dziecięcym byli Włosi dziewczynka ojcem z korona wirusem szpitala przeniósł ich do izolatkk a innych pacjentów odesłali do domu gdzie rodzice w domu rozchorowali się majac objawy do koronawirusa. Tak dba o nas Państwo kazać milczenie c medykom. Narażają nas na utratę zdrowia. Banda bandytow!!! Czas rozliczyc towarzystwo wzajemnej adoracji.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Zib(2020-03-26 11:08) Zgłoś naruszenie 3832

    W deutchlandowie nic nie można napisać o pandemii bez zgody centralnej władzy politycznej! To jest prawdziwy zamordyzm

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Rafał(2020-03-26 11:31) Zgłoś naruszenie 7613

    ...a może jednak na czas tej ZARAZY zacznijmy się nawzajem wspierać i pomagać sobie a nie dzielić politycznie i szczekać na siebie nawzajem.Każdego z nas może dopaść ta zaraza i gdy trzeba będzie się ,,wylogować,, to wtedy nasze racje polityczne możemy sobie wsadzić w trumienne buty.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dziadek wnuków(2020-03-26 11:51) Zgłoś naruszenie 8320

    Spokojnie obywatele drodzy , to jest ruch mocno przemyślany przez nominantów obecnej partii, ludzi wybranych z klucza TKM ! Tuzy z Ministerstwa Zdrowia, a nie tylko myślę , bo i Ministerstwa Propagandy Publicznej na Woronicza , doszli do skądinąd prostego wniosku , iż rzecz nieujawniana nie istnieje ! Eureka, prawda ? Było już, że " czarne jest białe ... " może być też zwalczanie wirusa poprzez jego ignorowanie ?! Przemilczanie także braków dostępności do środków walki z nim także jest takim "magicznym" sposobem ! Coś w tym musi być , bo Polski jakoś - póki co - to badziewie omija. Zauważyło pewnie, że naród wybrany nie zauważa go, wprost olewa a że łasy sławy omija nas z daleka. Zacznę chyba wierzyć w PiS, także w Boga, i ich cuda !?

    Odpowiedz
  • Komuna(2020-03-26 12:01) Zgłoś naruszenie 415

    wiecznie żywa !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • peksiu(2020-03-26 12:08) Zgłoś naruszenie 4410

    Do ::Insp.Pracy- ale cię twój GURU - głupotą zainfekował- tak jest, KORONAWIRUS - to wina Tuska i dodaj jeszcze Putina.. A, może zdjąć ochronę NACZELNIKOWI PAŃSTWA-,który , każe a nie odpowiada za nic.Tam są miliony. Kto szczuje - Rafał- przeciw Polakom- najwięcej zła i mowy nienawiści leci dalej od telewizji Kurskiego,- np. już przeciw innym krajom- =wywiad z Tajwanu- pani :;redaktorka""- Chiny pomagają innym krajom bo taki mają polityczny i ekonomiczny interes- tak by w ogóle nie pomagali. Potem pan prezydent ogłasza ,że to on załatwił z Prezydentem Chin- transporty pomocy medycznej. Dalej ,-pomoc dla rolników- pan prezydent- niepłacenie - zamiast przesunięcia składek ZUS- pan prezydent, a kto o to wnioskował - cisza .?????Kto wnioskował o pomoc dla OSP- ??????znowu pan prezydent- a to nie prawda. Karze się ,i zamyka usta tym pracownikom służby zdrowia i lekarzom też - za mówienie prawdy o sprzęcie medycznym- o tym czego brakuje. Wybory ważniejsze niż zdrowie i życie sekciarze z pisu. PS. PiS i PO =to samo zło pochodne z AWS, tylko kłótnie o stołki .Konie przestają jeść- wozy same nie pojadą.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Zdrowy nie umrzr(2020-03-26 12:26) Zgłoś naruszenie 1050

    Tylko Ci z licznymi chorobami towarzyszącymi. Lewackie Media zakłamują rzeczywistość. We Włoszech i Hiszpanii umierają owszem. ...ale ci co na nich przyszedł czas.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Yeti(2020-03-26 12:36) Zgłoś naruszenie 5713

    Zwolnić od razu dyscyplinarnie wszystkich. Rząd PiS sam wszystkich uzdrowi.. ZUS też wyleczył część inwalidów.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • czytelnik(2020-03-26 13:03) Zgłoś naruszenie 1429

    DGP jak zawsze na dyżurze podrzegania

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Didżej(2020-03-26 13:14) Zgłoś naruszenie 524

    A co zrobią lekarzom za nieprzestrzeganie zakazu? Zwolnią? Przecież ich i tak jest za mało.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • MYSL!(2020-03-26 14:13) Zgłoś naruszenie 1517

    TEN WIRUS NIC NIE ZNACZY, A DANE TO TYLKO KORELACJA NIE MAJACA NIC WSPOLNEGO Z RZECZYWISTOSCIA

    Odpowiedz
  • Więcej powagi(2020-03-26 14:51) Zgłoś naruszenie 303

    Apeluję o rzeczowe komentarze. Jeśli ktoś ma coś do powiedzenia rozsądnego, niezależnie od tego z jakiej jest opcji politycznej, to niech przedstawi swój pogląd w sposób kulturalny, bez epitetów i obrażania. Nikomu nie można zamykać ust, ale trochę więcej powagi w sytuacji jaka jest na świecie i niestety także w Polsce, gdzie jedni ludzie umierają, a inni niedługo mogą stracić pracę lub firmę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dziadek wnuków(2020-03-26 15:01) Zgłoś naruszenie 138

    Kocham życie ... a z życia najbardziej dziewice, te młodsze i te starsze, blond-rude i czarnawe, ale przybył tu z dalekiego kraju złośliwy, skośny wirus i chce zabrać mi radość z życia !! Więc VETO mówię, nie pozwalam, i topię intruza w spirytusie, ogórkiem kwaśnym dobijam, rachunek zaś wysyłam do potomków Dżyngis Chana. A gdy wystrzeli wiosna, i w maju bzy rozkwitną weżmę pod rękę siwą babcię, biwak nad Świdrem rozbijemy i niejedną butelczynę z różowym & musującym wypijemy. A co tam ... na zdrowie, i za zdrowie Pań. Nie zmógł nas Szwed, Hun z Berlina, nie zmogła nas komuna więc i nie zmoże ta zaraza !!!

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • magic(2020-03-26 15:08) Zgłoś naruszenie 503

    Każdy obywatel powinien mieć możliwość zakupienia maski/masek ochronnych, jak widać w Sejmie posłowie nie mieli z tym problemu a zwykły Człowiek jest narażony na infekcję bo zakup maski to marzenie ściętej głowy;

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wstyd(2020-03-26 16:01) Zgłoś naruszenie 399

    Pisowscy kapo zwalniają dyscyplinarnie z pracy za najmniejszy przejaw krytyki

    Odpowiedz
  • Olaf(2020-03-26 16:41) Zgłoś naruszenie 2753

    Mam pytanie:Ile w Polsce osób zabił do tej pory KoronaVir a ile POlitycznie Donald Tusk i POmylency< zatrudnianych długie lata w szkodliw i nieb warunkach pracy, kradnąc Im wstecznie w 2008r z mocą na 1998rUstawaPOmostowa wiek emerytalny gdyż niedozywaja Oni obecnie Jego nowego wieku emerytaln albo dożywszy żyją co najwyżej po dwa trzy lata odchodząc w zaświaty?Ludzie Ci rozpoczynali pracę jeszcze w latach 70tych a wg Tuska mieli pracować po 52 lata nie licząc nadgodzin

    Pokaż odpowiedzi (12)Odpowiedz
  • mają rację(2020-03-26 17:06) Zgłoś naruszenie 24

    No jasne, mają rację krytykujący. Rząd powinien przecież przewidzieć, że pojawi się kiedyś koronawirus i mieć w magazynach przynajmniej ze 100 mln maseczek ochronnych tyle samo gogli i fartuchów, nie mówiąc już o tym, że gotowe do pracy powinno być z milion respiratorów. A szczepionka już powinna być w aptekach.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz