Za walkę z koronawirusem NFZ płaci ratownikom medycznym stawkę minimalną

10.03.2020, 10:12; Aktualizacja: 10.03.2020, 10:14
Za dobę gotowości dodatkowego zespołu transportowego w ramach działań związanych z koronawirusem NFZ płaci 720 zł.

Za dobę gotowości dodatkowego zespołu transportowego w ramach działań związanych z koronawirusem NFZ płaci 720 zł.źródło: ShutterStock

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Adam Niedzielski podpisał w niedzielę zarządzenie w sprawie m.in. warunków rozliczania świadczeń związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa. Okazuje się, że ratownicy medyczni za gotowość do transportu sanitarnego dostaną 15 zł za godzinę

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • Małgorzata (2020-03-10 16:27) Zgłoś naruszenie 613

    Kolega marszałek zasili ich z kopert które odkładał w biurku, dołoży się też Jerzy O. z nierozliczonych akcji styczniowych - takie będzie wsparcie opozycji dla Polaków !

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Docent(2020-03-10 22:05) Zgłoś naruszenie 31

    Marszałek, marszałek. Aaaa. Karczewski. A tak na poważnie, to nie zapłaci ratownikom 15 zł. Zespół jest co najmniej 2 osobowy. I szpital musi swoje przytulić. 5 zł max dla ratola

    Odpowiedz
  • rat piel(2020-03-11 00:42) Zgłoś naruszenie 82

    to w czym problem ?! nie brac dyzutow i juz ! niech dsdza 50xl/h i ok

    Odpowiedz
  • Ratownik(2020-03-11 00:48) Zgłoś naruszenie 111

    Jeszcze mu dorzucę 20 zł do tych 15 i niech się buja i sam zarazę wozi - frajerzy wyginęli

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kurtz(2020-03-11 14:54) Zgłoś naruszenie 32

    To ja bardzo chętnie narażę siebie i całą swoją rodzinę za takie fajne pieniądze.

    Odpowiedz
  • Jarek(2020-03-11 19:14) Zgłoś naruszenie 03

    Gdzie nie gdzie sam kierowca jeździ

    Odpowiedz
  • Kubuś Puchatek(2020-03-13 19:43) Zgłoś naruszenie 07

    720 za gotowość i 150 zł za każdy wyjazd. Nich wyjazdów będzie 10 x 150 = 1500. 1500+720= 2220 dzielone na dwóch pracowników, to wychodzi po 1100 na łebka za dobę przy 10 wyjazdach. Każdy chciałby tak zarabiać na dobę. Rewelacyjne pieniadze.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ONR(2020-03-15 12:22) Zgłoś naruszenie 20

    Dlaczego dajecie się tak dymac za 15zł , doktory niech sobie jeżdżą

    Odpowiedz
  • Kot(2020-03-20 13:37) Zgłoś naruszenie 01

    Za miche ryżu będą za....słać...15 zl to aż 20 papierosów bez akcyzy...ile to palenia cały dzień. ..

    Odpowiedz
  • Katarzyna(2020-03-27 07:23) Zgłoś naruszenie 00

    To wysoko cenisz swoje zdrowie i bezpieczenstwo najblizszych

    Odpowiedz
  • Greg(2020-05-10 15:22) Zgłoś naruszenie 00

    Specjalne karetki dla covid ? Dla zapalenia płuc , zawałów , wypadków też są osobne ? Co to za dziwactwa . 700 zł za czekanie na transport covid . 200zl za czekanie na przewóz zawalowca, 100 na inną chorobę .i tak czekają . Dzwoni ktoś na pogotowie a tu stoi x karetek niestety żadna do przewozu tej choroby :) a nie powinno to być tak że nfz,/ państwo finansuje wynagrodzenie , zakup i karetki są do dyspozycji ? Wygląda to na świat wg Barei .

    Odpowiedz