Płacowa rewolucja w służbie zdrowia. Jedni zyskają, inni stracą

autor: Agata Szczepańska04.02.2020, 07:11; Aktualizacja: 04.02.2020, 07:12
Obecnie pielęgniarka zarabia na podobnym poziomie co salowa z długim stażem. Oczywiście szanujemy pracę salowych, ale jednak praca pielęgniarek jest bardziej odpowiedzialna i wymaga wyższych kwalifikacji – zwraca uwagę Krystyna Ptok, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Obecnie pielęgniarka zarabia na podobnym poziomie co salowa z długim stażem. Oczywiście szanujemy pracę salowych, ale jednak praca pielęgniarek jest bardziej odpowiedzialna i wymaga wyższych kwalifikacji – zwraca uwagę Krystyna Ptok, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.źródło: ShutterStock

Minister zdrowia zapowiada zmiany w ustawie o minimalnych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. Nie wyklucza rozmów o płacowym maksimum. Związki są otwarte, ale porozumienie na pewno nie będzie łatwe.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (39)

  • no pewnie(2020-02-04 14:38) Zgłoś naruszenie 112

    A gdzie tak fizjoterapeuta zarabia??? :)))) Tyle to nawet kierownicy na działach fizjoterapii nie zarabiają.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ps(2020-02-04 19:08) Zgłoś naruszenie 184

    Ktora pielegniarka zarabia 2tys na reke ?jak moga pisac ze pielegniarki zarabiaja tyle co salowe,salowym dali takie podwyzki ze oremie wliczyli di pidstawy i maja 2600.wielkie oszustwo i tyle!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kinga(2020-02-04 20:08) Zgłoś naruszenie 141

    Chciałabym poznać placówki w których tak dobrze zarabia fizjoterapauta. Bo u nas na pomorzu to ledwo 2000zl netto przekracza!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • OM(2020-02-04 21:22) Zgłoś naruszenie 286

    Pielęgniarka zarabia tyle co salowa śmiechu warte. Ja jako opiekun medyczny mam mniej brutto niż pielęgniarka netto. Drogie pielęgniarki szanujmy się wzajemnie bo szpital to nie tylko pielęgniarki i lekarze to cały sztab ludzi którzy pracują dla dobra pacjenta.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Technik Rtg(2020-02-04 22:58) Zgłoś naruszenie 305

    Rzeszów Szpital Woj.Nr 2 - pielęgniarka długi staż -- kwota na pasku z wypłaty 6700!!! Jak gdzieś jest wakat na salową za tyle to idę jak w dym!!! Nie będę w tym szpitalu pracować jako technik RTG z takim samym stażem za połowę tej kwoty

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Gal(2020-02-05 00:18) Zgłoś naruszenie 111

    2700 brutto fizjoterapeuta, tyle zarabiamy- STATYSTYCZNI OSZUŚCI!!!!!!

    Odpowiedz
  • ewa(2020-02-05 06:08) Zgłoś naruszenie 53

    ile zarabia lekarz rodzinny ile godzin pracuje wizyty rejestruje sie na 4 dni TU RZUCONO WSSZYSTKIE PODWYZKI NIKT NIE KONTROLUJE ich pracy

    Odpowiedz
  • Marta(2020-02-05 08:48) Zgłoś naruszenie 91

    Diagnosta 8 lat stażu, 3100 brutto. To mówi samo za siebie. Lab państwowy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Techrtg(2020-02-05 11:23) Zgłoś naruszenie 91

    Technik elektroradiolog, 10 lat pracy, 2600 zł brutto!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • JAN(2020-02-05 11:34) Zgłoś naruszenie 91

    MOJA ŻONA JEST OPIEKUNEM MEDYCZNYM W JEDNYM Z BYDGOSKICH SZPITALI I ZARABIA 2600 NA RĘKĘ W TYM WYSŁUGA MAX. I TYLKO DZIĘKI UMOWOM ZLECENIOM MOŻE SOBIE DOROBIĆ KOLEJNE 2600,ALE TO JEST KOSZTEM CZASU WOLNEGO I RODZINY.

    Odpowiedz
  • Sfrustrowany technik elektroradiolog (2020-02-05 11:36) Zgłoś naruszenie 190

    Jestem technikiem elektroradiologiem, zarabiam najniższą krajową. Tak samo jak hydraulik, salowa, elektryk czy koleś, który wyrzuca śmieci w moim szpitalu. Każda praca jest ważna ale kurde, nóż w kieszeni mi się otwiera gdy dostaję przelew. Szpital w Łodzi, pierwsze miejsce w województwie, pierwsza dziesiątka szpitali w kraju. Żenujące to jest, że muszę pracować na dwa pełne etaty, żeby móc opłacić mieszkanie i po prostu żyć. Cierpi na tym moje dziecko, które w ogóle nie widzi mamy. A później natrafiam na wywiad z dyrektorka, która to się chwali, że tak dobrze prosperujemy, że nowoczesne metody leczenia, że nowe sale hybrydowe - mam ochotę iść i napluc jej w twarz.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Diagnosta (2020-02-05 12:11) Zgłoś naruszenie 226

    Pielęgniarka tyle co stalowa? Nie jest to prawda. W naszym szpitalu salowa ma wyrównanie do 2600 a pielęgniarka 3700. Jako diagnosta zarabiam 2808. Koleżanki pielęgniarki przestańcie płakać bo wstyd.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • xyz(2020-02-05 17:38) Zgłoś naruszenie 152

    Pielęgniarka zarabia tyle co salowa? Dobry żart. Każdy kto pracuje w ochronie zdrowia dobrze wie, że akurat ich pensje są najwyższe- zaraz po lekarzach i farmaceutach. Dostają kolejne podwyżki, a pozostałe grupy zawodowe czekają grzecznie w kolejce aż komuś się przypomni, że może jednak nie wypada, żeby osoby odpowiadające za ludzkie zdrowie i życie zarabiały tyle co sprzątaczki. I pisze to diagnosta laboratoryjny- 6 lat stażu i 3100zł brutto w labie państwowym...Czas uciekać z tego pokładu. Powołaniem rachunków nie opłacę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bogusia(2020-02-05 17:59) Zgłoś naruszenie 50

    Bzdury, nieznajomość ustawy o minimalnej płacy w służbie zdrowia pozwala wciskać takie bzdury....Gdzie fizjoterapeuci zarabiają takie kwoty??? Kwota bazowa pomnożona przez współczynnik pracy nie daje przecież kwoty pensji.... Autor artykułu nie zapoznał się dokładnie z ustawą i pisze bzdury

    Odpowiedz
  • Mgr Elektroradiologii(2020-02-10 09:25) Zgłoś naruszenie 102

    Pielęgniarka zarabia tyle co salowa niesłychane rzeczy niech koleżanki pielęgniarki tak nie jęczą bo wcale tak źle nie maja. Też mam magistra i zarabiam tyle co salowa a mam wyższe wykształcenie (tak ludzie pracujący w diagnostyce też mają wyższe wykształcenie kierunkowe nie tylko technika) a co do wynagrodzenia to technicy RTG, fizjoterapeuci, opiekunki medyczne i diagności zarabiają, niewiele więcej co Pani salowa wszyscy jesteśmy w jednym worku. Nawiązując do pracy radiologii gdyby nie taki technik/lic./mgr. Elektroradiologii to ciekawe jak bez diagnostyki by się odbyło leczenie więc to jest kpina za jakie pieniądze musimy pracować np. taki lekarz radiolog zarabia na czysto minimum 25 tys. a my dostajemy ochłapy w postaci 2,5 tyś.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • WERA(2020-02-11 16:41) Zgłoś naruszenie 30

    Diagnosta z kilkunastoletnim stażem pracy podstawa 2650 brutto w Katowicach.

    Odpowiedz
  • WawkaPapawka(2020-02-14 09:09) Zgłoś naruszenie 40

    Podziały podiały, jad w komentarzach... Technik mgr dr mam wrazenie ze niektorzy wyzej.... Tak nigdy sie nie dogadacie, czas na konkrety a nie wyrywanie koledze z kieszeni Nie zgodze sie tez ze tylko technik... czasami tylko znaczy wiecej niz az

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Rokita(2020-02-25 10:05) Zgłoś naruszenie 01

    Ja jako fizjoterapeuta w Dps z 20 letnim stażem zarabiam 2400 netto , a stalowa zarabia więcej niż ja.

    Odpowiedz
  • `369//851\(2020-02-26 22:43) Zgłoś naruszenie 00

    \]-p;.;p[][[;[pokjy6rfe32qC 8/

    Odpowiedz