W Polsce naprawdę brakuje lekarzy, czyli minister zdrowia znów manipuluje danymi

autor: Patryk Słowik23.12.2019, 11:20; Aktualizacja: 23.12.2019, 11:41
Minister zdrowia posługuje się danymi publikowanymi regularnie przez polską Naczelną Izbę Lekarską

Minister zdrowia posługuje się danymi publikowanymi regularnie przez polską Naczelną Izbę Lekarskąźródło: ShutterStock

Bardzo ciężko rozmawiać o uzdrawianiu polskiego systemu opieki zdrowotnej, gdy Łukasz Szumowski, minister zdrowia, bądź kłamie, bądź prezentuje wiedzę, która nie pozwoliłaby ukończyć jakichkolwiek studiów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

 • mgr inż.(2019-12-23 13:33) Zgłoś naruszenie 134

  Bo zamiast kształcić w Polsce lekarzy, pielęgniarki, fizjoterapeutów, bo społeczeństwo się starzeje, bo mamy coraz gorsze jedzenie i powietrze, aby usługi te były bardziej powszechne i tańsze to kształcimy socjologów, politologów, prawników, filozofów, speców od marketingu i zarządzania kolejnych ekonomistów itp. i co więcej oni robią teraz doktoraty z tego co są nic a nic nie warte i nic nie wnoszą oprócz kasy dla uczelni. To samo środki przekierować na poważne badania na politechnikach, wszędzie stawiają na informatyzację, automatyzację, rozwiązania z energią, do tego trzeba inżynierów a nie socjologów i kolejnych ekonomistów. Tak więc po pierwsze mądrze przekierować środki publiczne te które już są na politechniki i medyczne kierunki, a te pozostałe nich sobie studiują jak chcą zaocznie i płacą, bo i tak wszystkiego muszą się uczyć sami w pracy, po takich prawach, ekonomiach, pedagogikach itp. Po prostu mamy 20 skrzynek jabłek to ich nie produkujmy tylko teraz postawy na gruszki to proste

  Odpowiedz
 • neverpis(2019-12-23 14:17) Zgłoś naruszenie 88

  Ale za to w Polsce naprawdę nie brakuje konowałów którzy biorą sowite wynagrodzenie.No i tacy jak ten znany z senatu co to pracuje dla idei.

  Odpowiedz
 • żyjecie w mitach(2019-12-27 09:38) Zgłoś naruszenie 72

  A może pora pójść po rozum do głowy i zmienić system kształcenia? Dla przykładu - okulista. Po co uczy się całego szeregu przedmiotów, które mu są zawodowo niepotrzebne do niczego. Ile tak naprawdę zabrałoby wykształcenie bardzo dobrego okulisty, gdyby porzucić cały ten absurdalny balast wiedzy, która nim delikwent skończy studia będzie już nieaktualna. Nikt mnie nie przekona, że uczenie okulisty np. szczegółowej budowy szkieletu jest mu potrzebne, bo nikt przy zdrowych zmysłąch nie poszedłby do okulisty żeby mu nastawił złamaną nogę. Ludzie lubią się mamić jakimiś urojonymi teoriami, byle tylko niczego nie zmienić na lepsze. Wyobraźmy sobie, że istnieje program do stawiania diagnoz okulistycznych. Taki działający w ramach sztucznej inteligencji. Czy dokonując aktu samouczenia się, będzie analizował przypadki medyczne dotyczące grzybicy paznokci, łokcia tenisisty, hemoroidów, trzyraków, wrzodów żołądka? Czy może tylko przypadki okulistyczne. A potem miłośnicy mitologii dziwią się, że nie mogą dostarczyć na rynek lekarzy, których chcą kształcić przez 9 lat, pakując w tych ludzi tony niepotrzebnego im zawodowo balastu.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • potryk(2019-12-23 18:00) Zgłoś naruszenie 60

  A neich ten dziennik napisze ilu lekarzy jest w Sejmie i Senacie.

  Odpowiedz
 • Insidetrader (2019-12-24 11:52) Zgłoś naruszenie 51

  Są 3 rodzaje kłamstwa : kłamstwo, cholerne kłamstwo i statystyka. Wg MinZdrawa lekarzem są m.in pp Kopacz, Arłukowicz, Piecha, Kosiniak, Klich , Sośnierz i cała masa innych ludzi, posiaddających dyplom lekarza i czasem nawet ukończoną specjalizację ale nie mających kontaktu z pacjentem. IMHO w przyszłym roku kolejną "kastą" po sędziach, po której będą jeżździć rządzący, będa lekarze.

  Odpowiedz
 • czytelnik(2019-12-23 14:10) Zgłoś naruszenie 46

  lekarzt kształcimy za polskie pieniądze, a potem mają Polaków gdzieś i wyjezdżają, coś powinno się z tym zrobić, bo przecież żaden minister sobie z tym nie poradzi

  Odpowiedz
 • Stan(2019-12-23 14:15) Zgłoś naruszenie 31

  Dodatkowy 1zł na leczenie pociąga 2zł na dłuższe emerytury , dlatego ekonomiści blokują finansowanie na wyższym poziomie.A politycy nie mają odrobiny empatii.i

  Odpowiedz
 • wk******y(2019-12-25 21:36) Zgłoś naruszenie 30

  W klinice rządowej jest ich po pachy.Tam każden decydent i biskup ma full wypas .

  Odpowiedz
 • aaa(2020-01-02 13:01) Zgłoś naruszenie 10

  Jest przecież oficjalny dokument podmiotu powołanego przez Ministerstwo Zdrowia - CSIOZ, który publikuje Biuletyn Statystyczny, ostatni oznaczony 2019, w którym na stronie 37 jest informacja o "personelu pracującym w placówkach ochrony zdrowia", gdzie w kolumnie "lekarze" widnieje na 31.12.2018 liczba 87.749 osób i wskaźnik na 10.000 mieszkańców 22,8?

  Odpowiedz
 • black monday(2019-12-23 13:32) Zgłoś naruszenie 11

  Minister zdrowia może sobie mówić, że w Polsce nie brakuje lekarzy i jest lepiej niż w niejednym kraju UE. I jest to prawda, tyle że prawda tischnerowska - trzecia.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • hmm(2020-01-04 23:04) Zgłoś naruszenie 01

  a PO co Nam lekarze-Oni jak Tusk wyjechali leczyć Naszych za granica.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane