statystyki

Punkty apteczne walczą o przeżycie

autor: Patryk Słowik29.10.2019, 07:36; Aktualizacja: 29.10.2019, 08:02
Projekt ustawy o zawodzie farmaceuty wzbudza duże kontrowersje również wśród aptekarzy.

Projekt ustawy o zawodzie farmaceuty wzbudza duże kontrowersje również wśród aptekarzy.źródło: ShutterStock

Uchwalenie ustawy o zawodzie farmaceuty doprowadzi do upadku istniejących w Polsce punktów aptecznych, co z kolei doprowadzi do pozbawienia dostępu do leków setek tysięcy, jeśli nawet nie milionów Polaków. Tak proponowane przez Ministerstwo Zdrowia przepisy ocenia Izba Gospodarcza Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek.

W swym najnowszym stanowisku wskazuje ona, że niebezpieczny jest proponowany przepis stanowiący, że technik farmaceutyczny będzie musiał pracować pod nadzorem farmaceuty.

„Zważywszy, że w punktach aptecznych pracują technicy i z przyczyn ekonomicznych nie ma tam możliwości zatrudnienia farmaceuty, doprowadzi to wkrótce do ich likwidacji” – twierdzi IGWPAiA. Organizacja zwraca uwagę na to, że kłopoty z zaopatrzeniem ludności na terenach wiejskich w leki są już teraz. Jej zdaniem regularnie brakuje 30–40 proc. zamawianych pozycji.


Pozostało jeszcze 75% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane