statystyki

Właściciele aptek oczekują likwidacji kar

autor: Patryk Słowik29.08.2019, 08:12; Aktualizacja: 29.08.2019, 08:12
apteka

Chodzi o projekt nowelizacji prawa farmaceutycznego. Zajmie się nim dzisiaj sejmowa komisja zdrowia. Nowa ustawa ma pomóc we wdrożeniu unijnych przepisów antyfałszywkowych, czyli służących skuteczniejszej walce z występowaniem w obrocie sfałszowanych produktów leczniczych.źródło: ShutterStock

Chodzi o projekt nowelizacji prawa farmaceutycznego. Zajmie się nim dzisiaj sejmowa komisja zdrowia. Nowa ustawa ma pomóc we wdrożeniu unijnych przepisów antyfałszywkowych, czyli służących skuteczniejszej walce z występowaniem w obrocie sfałszowanych produktów leczniczych.

Sęk w tym, że zgodnie z projektowanym art. 127cb ust. 4 apteki będą mogły być karane sankcją pieniężną w wysokości do 100 tys. zł za nierealizowanie obowiązków określonych w rozporządzeniu delegowanym Komisji (UE) 2016/161. Mówiąc prościej: za naruszenie przepisów antyfałszywkowych będzie trzeba sporo zapłacić.

Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET (zrzesza największe sieci apteczne w Polsce) wraz z BCC, Konfederacją Lewiatan, Pracodawcami RP oraz Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców, do których PharmaNET należy, apeluje do Ministerstwa Zdrowia: „Zrezygnujcie z kar albo przynajmniej odroczcie wejście kontrowersyjnego przepisu w życie”. Z możliwości wprowadzenia okresu przejściowego, bez nakładania kar, skorzystało już kilkanaście państw członkowskich UE.


Pozostało 63% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane