statystyki

Właściciele aptek oczekują likwidacji kar

autor: Patryk Słowik29.08.2019, 08:12; Aktualizacja: 29.08.2019, 08:12
apteka

Chodzi o projekt nowelizacji prawa farmaceutycznego. Zajmie się nim dzisiaj sejmowa komisja zdrowia. Nowa ustawa ma pomóc we wdrożeniu unijnych przepisów antyfałszywkowych, czyli służących skuteczniejszej walce z występowaniem w obrocie sfałszowanych produktów leczniczych.źródło: ShutterStock

Chodzi o projekt nowelizacji prawa farmaceutycznego. Zajmie się nim dzisiaj sejmowa komisja zdrowia. Nowa ustawa ma pomóc we wdrożeniu unijnych przepisów antyfałszywkowych, czyli służących skuteczniejszej walce z występowaniem w obrocie sfałszowanych produktów leczniczych.

Sęk w tym, że zgodnie z projektowanym art. 127cb ust. 4 apteki będą mogły być karane sankcją pieniężną w wysokości do 100 tys. zł za nierealizowanie obowiązków określonych w rozporządzeniu delegowanym Komisji (UE) 2016/161. Mówiąc prościej: za naruszenie przepisów antyfałszywkowych będzie trzeba sporo zapłacić.

Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET (zrzesza największe sieci apteczne w Polsce) wraz z BCC, Konfederacją Lewiatan, Pracodawcami RP oraz Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców, do których PharmaNET należy, apeluje do Ministerstwa Zdrowia: „Zrezygnujcie z kar albo przynajmniej odroczcie wejście kontrowersyjnego przepisu w życie”. Z możliwości wprowadzenia okresu przejściowego, bez nakładania kar, skorzystało już kilkanaście państw członkowskich UE.


Pozostało jeszcze 63% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane