statystyki

Projekt ustawy o badaniach klinicznych do końca roku

autor: Agata Szczepańska20.08.2019, 20:00
badania, laboratorium, leki

Minister zdrowia powołał zespół, który przygotuje ustawę o badaniach klinicznych produktów leczniczych stosowanych u ludzi. Ma ona dostosować nasze prawo do przepisów europejskich, a także uprościć formalności związane z prowadzeniem badań.źródło: ShutterStock

Minister zdrowia powołał zespół, który przygotuje ustawę o badaniach klinicznych produktów leczniczych stosowanych u ludzi. Ma ona dostosować nasze prawo do przepisów europejskich, a także uprościć formalności związane z prowadzeniem badań.

O tym, że rozpoczynają się prace nad tą ustawą, mówił w rozmowie z DGP dr Radosław Sierpiński, p.o. prezesa Agencji Badań Medycznych (ABM) – nowej instytucji, która ma zajmować się badaniami klinicznymi. – Na pewno wiele się zmieni w kwestii ubezpieczeń, uprościmy rejestrację, skrócimy jej czas (bo dziś często trwa to nawet pół roku). Jestem przekonany, że rząd będzie chciał na początku przyszłego roku procedować tę ustawę – zapowiadał szef ABM.

Zgodnie z tą deklaracją zespół dostał czas do końca bieżącego roku – w myśl zarządzenia ministra ma zostać rozwiązany po wykonaniu zadania, ale nie później niż 31 grudnia 2019 r.


Pozostało jeszcze 57% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane