statystyki

Maj bez fizjoterapeutów. Pracownicy medyczni rozpoczynają strajk włoski

autor: Agata Szczepańska07.05.2019, 07:00; Aktualizacja: 07.05.2019, 07:54
masaż, fizjoterapia

Postulaty fizjoterapeutów poparł ich zawodowy samorząd. Jednocześnie zaapelował do nich o działanie zgodne z prawem. „W naszej ocenie pomijanie fizjoterapeutów i fizjoterapii w procesach finansowych jest głęboko niesprawiedliwe.źródło: ShutterStock

Dziś oddawanie krwi, od jutra strajk włoski – fizjoterapeuci rozpoczynają protest. Domagają się poprawy warunków pracy – przede wszystkim wzrostu płac.

Dziś oddawanie krwi, od jutra strajk włoski – fizjoterapeuci rozpoczynają protest. Domagają się poprawy warunków pracy – przede wszystkim wzrostu płac.

W zeszłym roku podwyżki wynegocjowali lekarze, pielęgniarki oraz ratownicy. Pracownicy placówek leczniczych, którzy nie zawarli z ministrem odrębnych porozumień płacowych – w tej grupie są m.in. fizjoterapeuci – podwyższenia wynagrodzeń domagają się od dawna. W styczniu usłyszeli, że podwyżki dla nich sfinansować ma marcowe podwyższenie wycen. Większość jednak wciąż się ich nie doczekała.

Jak przekonują związkowcy, fizjoterapeuta na etacie w państwowej służbie zdrowia zarabia miesięcznie niespełna 2 tys. zł netto. Płace tych, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą, pracując w publicznych placówkach, nie są znacząco wyższe. A rehabilitacja jest świadczeniem, do którego w tej chwili kolejki są najdłuższe.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • Make(2019-05-07 19:35) Zgłoś naruszenie 42

  Klasyka, jak nie strajkujesz, to PIS-owski rząd rozmawiać nie będzie. Ale jak zastrajkujesz - to potem wielkie zaskoczenie. Kadry ministerialne PIS-u - to porażka. Jedyne co ratuje PIS od klęski wyborczej to opozycja, która nie potrafi wykorzystać okazji, które im się trafiają.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • amba(2019-05-07 19:39) Zgłoś naruszenie 32

  Ten rząd nie płaci tylko za pracę. Za rodzenie dzieci - płaci. Za urodzenie 4 dzieci - nawet jak cała 4 wyjechała za granicę - płaci. Za chodowanie krowy - płaci. Za to, ze trawa rośnie - płaci. Ale za ciężką pracę NIE PŁACI. Bo po co. Minister PIS-owski obudzi się dopiero jak doprowadzi do strajku.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • gdzie byliscie wszyscy?jak pielęgniarki namioty PO(2019-05-07 20:43) Zgłoś naruszenie 21

  POdwyżki zrobiły.Dziś niestety anomalie płacowe odbiegają od pewnych zasad .Najbardziej uderza to w tych co nie należą do stowarzyszeń wspólnych adoracji.Pielęgniarki POdzielą się z wami.

  Odpowiedz
 • czytelnik(2019-05-08 08:55) Zgłoś naruszenie 00

  sztafeta strajkowa dział już od chwili gdy totalna dowiedziała się, że przegrałą wybory, wg opozycji dzień bez strajku w Polsce to dzień stracony, w maju ci, a w czerwcu kto, może Hartwig podpowie

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane