statystyki

Fizjoterapeuci i diagności zapowiadają zaostrzenie prowadzonego od zeszłego tygodnia protestu

autor: Agata Szczepańska14.05.2019, 20:00
fizjoterapeuta

Fizjoterapeuci i diagności zapowiadają zaostrzenie prowadzonego od zeszłego tygodnia protestu, a izby lekarskie wzywają członków do udziału w zaplanowanej na 1 czerwca manifestacji.źródło: ShutterStock

Fizjoterapeuci i diagności zapowiadają zaostrzenie prowadzonego od zeszłego tygodnia protestu, a izby lekarskie wzywają członków do udziału w zaplanowanej na 1 czerwca manifestacji.

Wczoraj związkowcy reprezentujący fizjoterapeutów i diagnostów laboratoryjnych zapowiedzieli, że będą składać do swoich pracodawców wnioski o podwyżki (wzory pism zamieścili już w sieci). Powoływać się w nich będą na słowa ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego z 8 maja, że „dyrektorzy szpitali dostali dodatkowe 680 mln zł z powodu wzrostu wyceny świadczeń i te pieniądze mogą przeznaczyć na podwyżki dla grup zawodowych, które jeszcze ich nie dostały”. Domagają się dodatkowych 1600 zł brutto z wyrównaniem od 1 marca 2019 r. – tyle, ile dostały pielęgniarki.

Zdaniem ministra nie jest obecnie możliwe wyznaczenie odrębnej puli na podwyżki płac dla dotychczas pomijanych pracowników – a tego właśnie (tzw. znaczonych pieniędzy, jak m.in. dla pielęgniarek i ratowników) chcieli związkowcy.


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • już na nich nie zagłosuję(2019-05-15 05:19) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro minister zdrowia swoją wypowiedzią pokazał im, że ich olewa. Sam słyszałem, jak wypowiedział się w stylu, że on ma taki protest gdzieś (kiedy oddawali krew), bo i tak wszyscy świadczą pracę. PIS-owi gratuluję takiego niedorobionego ministra, który zamiast gasić pożar to polewa go benzyną. BTW PIS znajduje pięćsetki nawet dla krów i ***** tylko dla tych co pracują kasy nie ma. No bo skądś te pięćsetki na kupowanie wyborców trzeba mieć - prawda?

    Odpowiedz
  • orto(2019-05-15 07:17) Zgłoś naruszenie 00

    Faktycznie pożar rozpętał minister zdrowia swoimi dość niefrasobliwymi wypowiedziami. Cytuję jedną z jego wypowiedź: "Nie jest możliwe przeznaczenie znaczonych pieniędzy dla fizjoterapeutów. Bo w podobnej jak oni sytuacji są też inne zawody, nieuregulowane prawnie." A przecież fizjoterapeuta to zawód REGULOWANY. Mają swoją ustawę i są zawodem medycznym, tak jak lekarze czy pielęgniarki. Zamiast poważnie rozmawiać, rozjątrzył ranę. Za trzy cztery lata obudzą się tak jak z pielęgniarkami. Nie będzie komu robić przy pacjentach, a nie jest to praca lekka i przyjemna. Ale widać w tym kraju musi się dopiero zawalić, żeby ktoś tam na górze zauważył. Pytanie tylko czy to ma zawsze tak wyglądać, czy nie po to płacimy ministrom, żeby dbali o pracowników i system, zanim jeszcze dojdzie do kryzysu.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane