statystyki

Farmaceuci żądają ustawy od ministra Szumowskiego

autor: Patryk Słowik14.02.2019, 08:18; Aktualizacja: 14.02.2019, 08:49
apteka

Przygotowany projekt ustawy przewidywał m.in. przypisanie farmaceucie możliwości udzielania świadczeń opieki zdrowotnej, co otwierało możliwość świadczenia refundowanej opieki farmaceutycznej.źródło: ShutterStock

Już ponad 2200 aptekarzy, techników i studentów farmacji podpisało się pod petycją do szefa resortu zdrowia, by ten przedłożył projekt ustawy o zawodzie farmaceuty na rządową ścieżkę.

– Zbieranie poparcia kończymy w niedzielę, 17 lutego, i już w poniedziałek zamierzamy udać się do Ministerstwa Zdrowia, by złożyć petycję – twierdzi Łukasz Waligórski, redaktor naczelny branżowego portalu Mgr.farm i jeden ze współorganizatorów inicjatywy. Wyjaśnia on, że środowisko aptekarskie na ustawę o zawodzie farmaceuty czeka już od 25 lat.

– Zawód farmaceuty jest zawodem zaufania publicznego. Wymaga jednolitego aktu prawnego, który będzie regulował obowiązki, prawa i uprawnienia farmaceuty niezależnie od miejsca zatrudnienia – czy to apteka ogólnodostępna, szpitalna, urząd, przemysł, czy inna działalność polegająca na wykorzystywaniu wiedzy nabytej w trakcie studiów – przekonuje Łukasz Waligórski.


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane