statystyki

Farmaceuci żądają ustawy od ministra Szumowskiego

autor: Patryk Słowik14.02.2019, 08:18; Aktualizacja: 14.02.2019, 08:49
apteka

Przygotowany projekt ustawy przewidywał m.in. przypisanie farmaceucie możliwości udzielania świadczeń opieki zdrowotnej, co otwierało możliwość świadczenia refundowanej opieki farmaceutycznej.źródło: ShutterStock

Już ponad 2200 aptekarzy, techników i studentów farmacji podpisało się pod petycją do szefa resortu zdrowia, by ten przedłożył projekt ustawy o zawodzie farmaceuty na rządową ścieżkę.

– Zbieranie poparcia kończymy w niedzielę, 17 lutego, i już w poniedziałek zamierzamy udać się do Ministerstwa Zdrowia, by złożyć petycję – twierdzi Łukasz Waligórski, redaktor naczelny branżowego portalu Mgr.farm i jeden ze współorganizatorów inicjatywy. Wyjaśnia on, że środowisko aptekarskie na ustawę o zawodzie farmaceuty czeka już od 25 lat.

– Zawód farmaceuty jest zawodem zaufania publicznego. Wymaga jednolitego aktu prawnego, który będzie regulował obowiązki, prawa i uprawnienia farmaceuty niezależnie od miejsca zatrudnienia – czy to apteka ogólnodostępna, szpitalna, urząd, przemysł, czy inna działalność polegająca na wykorzystywaniu wiedzy nabytej w trakcie studiów – przekonuje Łukasz Waligórski.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane