statystyki

Nazwa apteki może być niedozwoloną reklamą

autor: Patryk Słowik29.01.2019, 12:30; Aktualizacja: 29.01.2019, 13:42
apteka

NSA, który także stanął po stronie głównego inspektora farmaceutycznego, w uzasadnieniu do wyroku wskazał, że sam fakt poprawnej rejestracji nazwy apteki nie oznacza, że dopuszczalne jest szerokie posługiwanie się nią, jeśli byłoby to sprzeczne z innymi przepisami, w tym przypadku – z art. 94a prawa farmaceutycznego.źródło: ShutterStock

Jeżeli narusza ona zakaz reklamy, to nie wolno jej używać. Nawet jeśli organ nadzoru nie miał zastrzeżeń, gdy wydawał zezwolenie na prowadzenie placówki – uznał NSA.

Fakt, iż nazwa apteki została zarejestrowana przez odpowiedni organ w formie decyzji administracyjnej, nie oznacza automatycznie, że wyeksponowanie napisu zawierającego tę nazwę nie może stanowić niedozwolonej reklamy apteki. Tak stwierdził Naczelny Sąd Administracyjny.

Sprawa dotyczyła placówki nazwanej „Centrum Tanich Leków”. – Wyrok sądu nas cieszy. Szkoda tylko, że ponad sześć lat trzeba było czekać na stwierdzenie oczywistego faktu. Niemniej jednak lepiej późno niż wcale – komentuje Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Początek sporu


Pozostało jeszcze 89% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane