statystyki

Nazwa apteki może być niedozwoloną reklamą

autor: Patryk Słowik29.01.2019, 12:30; Aktualizacja: 29.01.2019, 13:42
apteka

NSA, który także stanął po stronie głównego inspektora farmaceutycznego, w uzasadnieniu do wyroku wskazał, że sam fakt poprawnej rejestracji nazwy apteki nie oznacza, że dopuszczalne jest szerokie posługiwanie się nią, jeśli byłoby to sprzeczne z innymi przepisami, w tym przypadku – z art. 94a prawa farmaceutycznego.źródło: ShutterStock

Jeżeli narusza ona zakaz reklamy, to nie wolno jej używać. Nawet jeśli organ nadzoru nie miał zastrzeżeń, gdy wydawał zezwolenie na prowadzenie placówki – uznał NSA.

Fakt, iż nazwa apteki została zarejestrowana przez odpowiedni organ w formie decyzji administracyjnej, nie oznacza automatycznie, że wyeksponowanie napisu zawierającego tę nazwę nie może stanowić niedozwolonej reklamy apteki. Tak stwierdził Naczelny Sąd Administracyjny.

Sprawa dotyczyła placówki nazwanej „Centrum Tanich Leków”. – Wyrok sądu nas cieszy. Szkoda tylko, że ponad sześć lat trzeba było czekać na stwierdzenie oczywistego faktu. Niemniej jednak lepiej późno niż wcale – komentuje Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Początek sporu


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane