statystyki

Apteki jednak wciąż bez Karty Dużej Rodziny

autor: Patryk Słowik16.01.2019, 07:56; Aktualizacja: 16.01.2019, 09:21
Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że resort zdrowia będzie chciał przeforsować zmiany. Wcześniej jednak urzędnicy spróbują porozumieć się z samorządem aptekarskim, tak by farmaceuci nie mieli poczucia, że powoli likwidowany jest zakaz reklamy leków.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że resort zdrowia będzie chciał przeforsować zmiany. Wcześniej jednak urzędnicy spróbują porozumieć się z samorządem aptekarskim, tak by farmaceuci nie mieli poczucia, że powoli likwidowany jest zakaz reklamy leków.źródło: ShutterStock

Sprawa budzi tak wiele kontrowersji, że trzeba się nad nią jeszcze zastanowić. Zarazem nie można dopuścić do zwłoki w uchwaleniu nowych rozwiązań mających na celu przeciwdziałanie nielegalnemu wywozowi leków.

Do takich wniosków doszło Ministerstwo Sprawiedliwości. Na posiedzenie Stałego Komitetu Rady Ministrów trafił okrojony projekt nowelizacji prawa farmaceutycznego. Umożliwienie aptekarzom prowadzenia w swych placówkach rządowego programu dla wielodzietnych rodzin może się znaleźć w kolejnej nowelizacji, przygotowywanej przez resort zdrowia.

Umożliwienie udziału aptekom w programie przewidywać miała zmiana art. 94a prawa farmaceutycznego (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 2211 ze zm.). Przepis ten stanowi, że zabroniona jest reklama aptek i punktów aptecznych oraz ich działalności. Reklamy nie stanowi zaś jedynie informacja o lokalizacji i godzinach pracy placówki. Nowe przepisy miały przewidywać, że reklamą nie jest również informowanie o udziale w programie Karty Dużej Rodziny. Stanowczo przeciwko temu zaprotestował samorząd aptekarski, obawiając się, że to droga to rozluźnienia zakazu reklamy leków.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane