statystyki

Psycholodzy idą do ministra po podwyżki

autor: Agata Szczepańska21.01.2019, 08:23; Aktualizacja: 21.01.2019, 08:35
Dziś przedstawiciele tej profesji mają spotkać się z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim – informuje Katarzyna Sarnicka z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Psychologów.

Dziś przedstawiciele tej profesji mają spotkać się z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim – informuje Katarzyna Sarnicka z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Psychologów.źródło: ShutterStock

Około 2 tys. zł na rękę to średnia płaca psychologów zatrudnionych w służbie zdrowia. Bez zwiększenia wynagrodzeń nie zatrzymamy ich w tym systemie, a bez nich nie powiedzie się reforma psychiatrii dziecięcej – przekonują związkowcy.

Dziś przedstawiciele tej profesji mają spotkać się z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim – informuje Katarzyna Sarnicka z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Psychologów. Obecni będą reprezentanci również innych zawodów – tych, które są najniżej opłacane, m.in. diagnostów laboratoryjnych. Głównym tematem mają być podwyżki, ale również inne postulaty poszczególnych grup.

Klimat do rozmów jest sprzyjający – pod koniec zeszłego tygodnia w Lublinie odbyła się organizowana przez resort zdrowia konferencja z cyklu „Wspólnie dla Zdrowia”, poświęcona kadrom medycznym. Podkreślano na niej rolę i konieczność docenienia wszystkich zawodów pracujących w systemie. Po tym, jak podwyżki wywalczyli lekarze, pielęgniarki, a także ratownicy, przedstawiciele innych profesji coraz śmielej upominają się o uwzględnienie również ich potrzeb.


Pozostało jeszcze 78% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Żona Wojskowego(2019-01-21 16:41) Zgłoś naruszenie 31

    A NAJWIĘKSZE PRZYWILEJE W TYM KRAJU to mają WOJSKOWE ODPRAWY MIESZKANIOWE PO 300 TYSIĘCY, WIELKIE EMERYTURY, OGROMNE PENSJE, DODATKI PO 1 TYSIĄC ZŁOTYCH NA MIESZKANIE. NAWET ZNIŻKI NA POCIĄGI MAJĄ OGROMNE.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane