statystyki

Psycholodzy idą do ministra po podwyżki

autor: Agata Szczepańska21.01.2019, 08:23; Aktualizacja: 21.01.2019, 08:35
Dziś przedstawiciele tej profesji mają spotkać się z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim – informuje Katarzyna Sarnicka z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Psychologów.

Dziś przedstawiciele tej profesji mają spotkać się z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim – informuje Katarzyna Sarnicka z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Psychologów.źródło: ShutterStock

Około 2 tys. zł na rękę to średnia płaca psychologów zatrudnionych w służbie zdrowia. Bez zwiększenia wynagrodzeń nie zatrzymamy ich w tym systemie, a bez nich nie powiedzie się reforma psychiatrii dziecięcej – przekonują związkowcy.

Dziś przedstawiciele tej profesji mają spotkać się z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim – informuje Katarzyna Sarnicka z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Psychologów. Obecni będą reprezentanci również innych zawodów – tych, które są najniżej opłacane, m.in. diagnostów laboratoryjnych. Głównym tematem mają być podwyżki, ale również inne postulaty poszczególnych grup.

Klimat do rozmów jest sprzyjający – pod koniec zeszłego tygodnia w Lublinie odbyła się organizowana przez resort zdrowia konferencja z cyklu „Wspólnie dla Zdrowia”, poświęcona kadrom medycznym. Podkreślano na niej rolę i konieczność docenienia wszystkich zawodów pracujących w systemie. Po tym, jak podwyżki wywalczyli lekarze, pielęgniarki, a także ratownicy, przedstawiciele innych profesji coraz śmielej upominają się o uwzględnienie również ich potrzeb.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Żona Wojskowego(2019-01-21 16:41) Zgłoś naruszenie 31

    A NAJWIĘKSZE PRZYWILEJE W TYM KRAJU to mają WOJSKOWE ODPRAWY MIESZKANIOWE PO 300 TYSIĘCY, WIELKIE EMERYTURY, OGROMNE PENSJE, DODATKI PO 1 TYSIĄC ZŁOTYCH NA MIESZKANIE. NAWET ZNIŻKI NA POCIĄGI MAJĄ OGROMNE.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane