Zmniejszenie liczby miejsc w szpitalach z korzyścią dla pacjentów [WYWIAD]

05.01.2019, 06:41; Aktualizacja: 05.01.2019, 09:13
"Problem polega przede wszystkim na tym, że mamy nazbyt rozproszone kadry. Powoduje to, że potrzeby w tej dziedzinie nie do końca są uzasadnione potrzebami pacjentów."

"Problem polega przede wszystkim na tym, że mamy nazbyt rozproszone kadry. Powoduje to, że potrzeby w tej dziedzinie nie do końca są uzasadnione potrzebami pacjentów."źródło: ShutterStock

Mamy za dużo oddziałów szpitalnych, za dużo łóżek, za dużo miejsc, gdzie wykonuje się zabiegi itd. Spokojnie można by je ograniczyć i to z korzyścią dla pacjentów oraz dla systemu – powiedział dyrektor Instytutu Kardiologii w Warszawie prof. Tomasz Hryniewiecki.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • bardzo słuszna sprawa,trzeba to zrobić szybko(2019-01-09 10:23) Zgłoś naruszenie 71

    tylko przy akademickie szpitale mają sprzet i fachowców i tam naprawdę słusznie spożytkowane są pieniądze na ten cel.Reszta szpitali,pieniądze te spożytkuje przedewszystkim na pensje lekarzy,a ludzie umierają z niedoskonałości tych placówek w leczeniu.Ponadto lekarze pierwszego kontaktu powinni mieć rozszerzone uprawnienia do przeprowadzania badań a nie wypisywać skierowania i pacjent czeka na specjalistę rok czasu,a ten wypisuje następne skierowanie na badanie a póżniej za rok następna wizyta.Paranoja !!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane