NFZ przypomni pacjentowi o wizycie SMS-em

autor: Agata Szczepańska08.10.2018, 16:00
lekarz, pacjent, zdrowie

Zwiększyć się ma też dokładność monitorowania kolejek.źródło: ShutterStock

Już w przyszłym roku o badaniu i konsultacji u lekarza powiadomi przychodnia lub NFZ. Takie rozwiązania – od lipca 2019 r. – chce wprowadzić resort zdrowia.

Znalazły się one w projekcie ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z e-skierowaniem oraz listami oczekujących na udzielenie świadczenia opieki zdrowotnej. Jego nową wersję ministerstwo właśnie ponownie skierowało do konsultacji. Znalazło się w niej sporo zapisów, które mają ułatwić pacjentom zapisywanie się na wizyty.

Jedna z najistotniejszych zmian, jak mówi DGP wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, dotyczy wprowadzenia podstaw do tego, żeby NFZ przypominał pacjentom SMS-em o wizycie. „Fundusz jest obowiązany do kontaktu ze świadczeniobiorcami w celu potwierdzenia terminu udzielenia świadczeń” – zapisano w projekcie.

Również placówka medyczna – m.in. szpital i przychodnia – będzie musiała powiadamiać o terminie wizyty oraz wszelkich zmianach. W przypadku leczenia szpitalnego oraz świadczenia wysokospecjalistycznego – nie później niż na pieć dni przed wyznaczonym terminem, a dla innych świadczeń – nie później niż na dwa dni.


Pozostało 61% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane