statystyki

NFZ przypomni pacjentowi o wizycie SMS-em

autor: Agata Szczepańska08.10.2018, 16:00
lekarz, pacjent, zdrowie

Zwiększyć się ma też dokładność monitorowania kolejek.źródło: ShutterStock

Już w przyszłym roku o badaniu i konsultacji u lekarza powiadomi przychodnia lub NFZ. Takie rozwiązania – od lipca 2019 r. – chce wprowadzić resort zdrowia.

Znalazły się one w projekcie ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z e-skierowaniem oraz listami oczekujących na udzielenie świadczenia opieki zdrowotnej. Jego nową wersję ministerstwo właśnie ponownie skierowało do konsultacji. Znalazło się w niej sporo zapisów, które mają ułatwić pacjentom zapisywanie się na wizyty.

Jedna z najistotniejszych zmian, jak mówi DGP wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, dotyczy wprowadzenia podstaw do tego, żeby NFZ przypominał pacjentom SMS-em o wizycie. „Fundusz jest obowiązany do kontaktu ze świadczeniobiorcami w celu potwierdzenia terminu udzielenia świadczeń” – zapisano w projekcie.

Również placówka medyczna – m.in. szpital i przychodnia – będzie musiała powiadamiać o terminie wizyty oraz wszelkich zmianach. W przypadku leczenia szpitalnego oraz świadczenia wysokospecjalistycznego – nie później niż na pieć dni przed wyznaczonym terminem, a dla innych świadczeń – nie później niż na dwa dni.


Pozostało jeszcze 61% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane