Prezes NFZ: Zawsze, kiedy jest lepiej, zaczynają się protesty [WYWIAD]

autor: Klara Klinger, Dominika Sikora27.09.2018, 07:48; Aktualizacja: 27.09.2018, 08:26
Andrzej Jacyna, prezes NFZ

Andrzej Jacyna, prezes NFZźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Szansą na stabilizację jest odpowiednie ustawienie wartości kwoty bazowej i skali podwyżek w ustawie o minimalnym wynagrodzeniu w zawodach medycznych - mówi w wywiadzie dla DGP Andrzej Jacyna, prezes NFZ.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

 • fikcyjne zarządzanie(2018-09-27 11:19) Zgłoś naruszenie 110

  Skrócenie kolejek - proszę bardzo. Wystarczy, żeby wydawać recepty stałe na leki na choroby przewlekłe. Sam brałem kiedyś leki na alergie. Co 3 miesiące meldowanie do lekarza po receptę na nowy trzypak. Bez sensu, traciłem czas i generowałem koszty i tłok. Leki zażywałem przez 10 lat. Ile to absurdalnych wizyt, które nic nie dawały poza stratą czasu moją i stratą państwowej kasy (leki i tak były na 100%). Kolejny przykład. Moja babcia bierze leki na nadciśnienie. Co cztery miesiące do lekarza. Musi stać w kolejce z zagrypionymi, zasmarkanymi, żeby tylko dostać te same leki co zwykle. Jakby ktoś przeliczył jakie to są straty skarbu państwa, to by się pewnie za głowę złapał. Ale i tak tego nikt nie wykorzysta, bo przecież wypisanie recepty to pacjent-sztuka. Łatwa wizyta - łatwa kasa. Że niepotrzebna - to nikogo nie obchodzi, przecież w NFZ rozdają kasę z naszych podatków czyli zdaje się dla nich forse niczyją. Pomyślcie ile za tak zaoszczędzone pieniądze można by zrobić dobrego, zamiast męczyć pacentów i narażać ich bez sensu na zarazy w poczekalni.

  Odpowiedz
 • OBI(2018-09-27 09:06) Zgłoś naruszenie 70

  Kolejna fikcja. Skrócenie kolejek, jeżeli nastąpi, to przejściowo (przed wyborami) oraz w statystykach.

  Odpowiedz
 • oddać ster głupiemu, katastrofa gotowa(2018-09-27 11:12) Zgłoś naruszenie 40

  Przez własną głupotę ograniczyli podaż zawodową. Trzeba było wprowadzać kolejne unijne absurdy, edukacyjne. Bezmyślność, brak wyobraźni i elementarnego myślenia logicznego. Skutek oglądamy wokoło. Nie wspomnę o dziesiątkach przykładów, gdzie można by oszczędzić miliardy złotych, ale po co, jak jakiś darmozjad może mieć naruszony interes.

  Odpowiedz
 • xxx(2018-09-27 16:58) Zgłoś naruszenie 20

  Ugryzł mnie kleszcz. Termin wizyty w poradni chorób zakaźnych - za rok. To są te krotkie terminy. Czy tego człowieka nie powinno się wsadzić do więzienia na oszustwa.?

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Obywatel.(2018-09-28 10:18) Zgłoś naruszenie 10

  Delikatnie mówiąc ,żeby ,nie użyć, do pana Jacyna prezesa NFZ WYZWISK ,zapytam pana , jako pacjent , gdzie są moje nasze pieniądz i dlaczego nie idą za pacjentem ??Po za tym zwala pan i pańscy poprzednicy na lekarzy , pielęgniarki i pozostałych opiekunów medycznych , to PYTAM się jeszcze raz gdzie podziały się moje pieniądze ,NASZA pieniądze na ministerstwo zdrowia NFZ , i po jakie lich są te dwie firmy które tylko dają premie nagrody i przywileje swoim pracownikom ,jak w przypadku pipsowskiego rozdawnictwa , na świątynie 220 milionów złotych minister Gliński , jak na różne kościoły , jak o T.Rydzyk ,cała zjednoczona prawica daje na te głupoty , temu hipokrycie z Torunia.Skoro premier Morawicki twierdzi że te pieniądze są większe na służbę zdrowia ,to dlaczego nie zmniejszyły się kolejki do lekarzy , lekarzy specjalistów, do dermatologa w przychodni na badanie reki trzeba czekać miesiąc ?.To co mi tu pan plecie banialuki jak wy od 1990 roku niszczycie wszystko , teraz służbę zdrowia i co chwila zmienia się, minister zdrowia i nic nie robi , jak i prezesi NFZ , znacie się na pieniądzach dla siebie i dla swoich pytajnych kolegów pisowców ,jak w przypadku byłej premier Szydło , miliony na premie i nagrody ,od 2016 roku i zwalcie winę na wszystkich tylko nie na siebie , jakoś za PRL-u nie było kolejek do wszystkich lekarzy i w szpitalach też ,a teraz ,jest burdel w służbie zdrowia i w partii waszej i zjednoczonej prawicy , niszczycie wszytko jak w 1990 roku niszczył Balcerowicz , razem z tymi co byli posłami ,senatorami i przy udziale związków zawodowych ,od cała prawda o gospodarce , służbie zdrowia i Polsce.!

  Odpowiedz
 • Kuba(2018-09-29 07:40) Zgłoś naruszenie 01

  a ja proponuje aresztować Donalda Tuska i do pracy za pilegniarke Go zmusić . Niech wyciera jeszcze pracujacym tyłki.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane