statystyki

Pierwsze zmiany w sieci szpitali

autor: Agata Szczepańska05.03.2018, 18:00
Ze względu na potrzebę pilnego wprowadzenia tych rozwiązań resort chce, by nowe rozporządzenie weszło w życie dzień po ogłoszeniu.

Ze względu na potrzebę pilnego wprowadzenia tych rozwiązań resort chce, by nowe rozporządzenie weszło w życie dzień po ogłoszeniu.źródło: ShutterStock

Jeśli szpital wypadnie z sieci, świadczenia wcześniej finansowane w ramach ryczałtu zostaną objęte odrębnym systemem – przewiduje nowy projekt resortu zdrowia.

Nowelizacja rozporządzenia Ministra Zdrowia z 19 czerwca 2017 r. w sprawie określenia wykazu świadczeń opieki zdrowotnej wymagających ustalenia odrębnego sposobu finansowania (Dz.U. z 2017 r. poz. 1225) została przygotowana na wypadek rozwiązania umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej z podmiotami działającymi w ramach sieci szpitali. Resort zdrowia poinformował nas, że dotychczas nie miały miejsca takie sytuacje, a nowe rozwiązania mają umożliwić właściwe reagowanie na tego rodzaju przypadki, które mogą zdarzyć się w przyszłości.


Pozostało 63% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane