statystyki

Ruszy pilotaż psychiatrii środowiskowej

autor: Agata Szczepańska22.02.2018, 06:16; Aktualizacja: 22.02.2018, 07:44
Niektóre szpitale zakwalifikowane do pilotażu są zdania, że określone w nim warunki nie pozwalają na wykorzystanie ich potencjału.

Niektóre szpitale zakwalifikowane do pilotażu są zdania, że określone w nim warunki nie pozwalają na wykorzystanie ich potencjału.źródło: ShutterStock

Ponad 40 placówek stworzy sieć centrów zdrowia psychicznego, które umożliwią leczenie chorych w niewielkich lokalnych podmiotach zamiast izolowania ich w dużych szpitalach.

Pilotaż potrwa od 1 lipca 2018 r. do 30 czerwca 2021 r. Będzie realizowany w ramach Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2017–2022. Zakwalifikowano do niego w sumie 43 podmioty. Zainteresowane uczestnictwem placówki zgłaszały się do Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Lista szpitali, które wezmą udział w pilotażu, stanowi załącznik do rozporządzenia określającego jego warunki. Projekt trafił w tym tygodniu do konsultacji.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane