Radziwiłł: Wynagrodzenia rezydentów wzrosną o ponad 2 tys. złotych

16.10.2017, 07:28; Aktualizacja: 16.10.2017, 07:35
Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł podczas posiedzenia wyjazdowego sejmowej komisji zdrowia.

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł podczas posiedzenia wyjazdowego sejmowej komisji zdrowia.źródło: PAP
autor zdjęcia: Jacek Turczyk

Przez najbliższe cztery lata wynagrodzenia rezydentów wzrosną o ponad 2 tys. złotych - zapowiada w poniedziałkowym wywiadzie dla "Super Expressu" minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • Borys(2017-10-17 15:42) Zgłoś naruszenie 10

    Kasę za faktyczne przepracowane godziny i odpowiedzialność za pomyłki jestem za

    Odpowiedz
  • AA(2017-10-17 10:23) Zgłoś naruszenie 30

    Znów lekarze zachowują się jakby byli pępkiem świata

    Odpowiedz
  • olek(2017-10-17 07:10) Zgłoś naruszenie 20

    Korporacja znowu górą ..... i dlatego wyjeżdżamy

    Odpowiedz
  • 3XS(2017-10-16 21:57) Zgłoś naruszenie 24

    "wprowadzamy dodatek motywacyjny w wysokości 1200 zł dla adeptów medycyny", "PROJEKT ustawy zakłada systematyczny wzrost wydatków już od 2018 r., rozłożony na kolejne lata." "I to my te problemy rozwiązujemy tak szybko, jak to możliwe". Czyli obiecano kolejne "gruszki na wierzbie" w oparciu o rachunki Morawieckiego, któremu wszystko wzrasta. Czy minister nie zauważył, że protesty nie dotyczą tylko spraw płacowych, a obejmują problemy całej służby zdrowia. Ale pisowaaadza ma inne priorytety: wydać kasę na Rydzyka, wywalić kasę na tzw. obronę terytorialną i "dopieścić" swój elektorat zamiast zająć się problemami służby zdrowia dla całego społeczeństwa.

    Odpowiedz
  • POmroczność - stan umysłu leniżerii(2017-10-16 16:26) Zgłoś naruszenie 92

    Protestująca o podwyżkę rezydentka: "Tatusiu, dlaczego ja jeżdżę mustangiem, a mój kolega ze studiów autobusem?" Tatuś rezydentki: "Nie martw się, córeczko, kupię ci autobus".

    Odpowiedz
  • Just(2017-10-16 11:14) Zgłoś naruszenie 120

    A urzędnik po 35 latach pracy, ma 2250 bruttu+20% wysługi. Wykształcenie wyższe., czyli uczył się tak jak stażyści i rezydenci w "służbie zdrowia". Następna grupa głodujących-strajkujących ? Nauczyciele? Urzędnicy? "Wymiar sprawiedliwości" ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • koralka(2017-10-16 09:06) Zgłoś naruszenie 137

    no to teraz policjanci, nauczyciele akademiccy, urzędnicy, pracownicy produkcji... do dzieła!, ale nie! zawsze branża medyczna ratownicy i lekarze i tak w kółko, bo mają mało są biedni kolega ratownik 5000 /m, lekarz 12000 /m i mało. pracują może po 350 g, ale z tego faktycznie robią 150, a zdarza się że i 100 g/m, ale podwyżka obowiązkowa!, ściągnąć Ukraińców jako 50% kadry, a kogo zastąpią nie wiadomo, więc strajki się skończą.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jan(2017-10-16 08:55) Zgłoś naruszenie 133

    Dziś minimalna płaca powinna wynosić 4000zł netto

    Odpowiedz
  • smok(2017-10-16 08:38) Zgłoś naruszenie 125

    To teraz następne grupy zawodowe powinny rozpocząć strajki głodowe. Jedyna forma dojścia do celu.

    Odpowiedz