statystyki

GIS: Sukces finansowy firm nie może się to odbywać kosztem zdrowia społeczeństwa

autor: Jakub Styczyński06.10.2017, 18:00
Pojawiały się nawet pomysły, żeby wycofać suplementy diety z apteki, skoro są jedynie żywnością

Pojawiały się nawet pomysły, żeby wycofać suplementy diety z apteki, skoro są jedynie żywnościąźródło: ShutterStock

Zdaniem Marka Posobkiewicza, Głównego Inspektora Sanitarnego regulacje dotyczące suplementów są konieczne, aby konsumenci nie byli wprowadzani w błąd. I żeby producenci suplementów diety zachowywali się wobec swoich klientów w sposób odpowiedzialny.

Projekt zawiera propozycję, żeby reklamy suplementów diety zostały ściśle uregulowane. Czy rzeczywiście istnieje taka konieczność?

Tak, bo ludzie zapominają, że suplementy diety to żywność. A producenci tych artykułów spożywczych, sugerując ich właściwości lecznicze, po prostu oszukują społeczeństwo. Rzeczywiście w suplementach diety mogą być niewielkie stężenia substancji leczniczych, jednak nie powinno to prowadzić do sytuacji, gdy działanie odżywek porównuje się z efektami stosowania leków. Pamiętajmy, że nie tylko Polacy, ale ludzie na całym świecie są bardzo podatni na to, co widzą i słyszą w mediach. Poddają się ułudzie, że jeśli zastosują dany preparat, to będą wyglądać jak osoby ukazane w reklamie. Regulacje są więc konieczne, aby konsumenci nie byli wciąż wprowadzani w błąd. I żeby producenci suplementów diety zachowywali się wobec swoich klientów w sposób odpowiedzialny.

Ale czy w Polsce potrzebne są większe restrykcje niż w prawie unijnym? Czy jako społeczeństwo mamy szczególny problem z suplementami diety?


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane