statystyki

GIS: Sukces finansowy firm nie może się to odbywać kosztem zdrowia społeczeństwa

autor: Jakub Styczyński06.10.2017, 18:00
Pojawiały się nawet pomysły, żeby wycofać suplementy diety z apteki, skoro są jedynie żywnością

Pojawiały się nawet pomysły, żeby wycofać suplementy diety z apteki, skoro są jedynie żywnościąźródło: ShutterStock

Zdaniem Marka Posobkiewicza, Głównego Inspektora Sanitarnego regulacje dotyczące suplementów są konieczne, aby konsumenci nie byli wprowadzani w błąd. I żeby producenci suplementów diety zachowywali się wobec swoich klientów w sposób odpowiedzialny.

Projekt zawiera propozycję, żeby reklamy suplementów diety zostały ściśle uregulowane. Czy rzeczywiście istnieje taka konieczność?

Tak, bo ludzie zapominają, że suplementy diety to żywność. A producenci tych artykułów spożywczych, sugerując ich właściwości lecznicze, po prostu oszukują społeczeństwo. Rzeczywiście w suplementach diety mogą być niewielkie stężenia substancji leczniczych, jednak nie powinno to prowadzić do sytuacji, gdy działanie odżywek porównuje się z efektami stosowania leków. Pamiętajmy, że nie tylko Polacy, ale ludzie na całym świecie są bardzo podatni na to, co widzą i słyszą w mediach. Poddają się ułudzie, że jeśli zastosują dany preparat, to będą wyglądać jak osoby ukazane w reklamie. Regulacje są więc konieczne, aby konsumenci nie byli wciąż wprowadzani w błąd. I żeby producenci suplementów diety zachowywali się wobec swoich klientów w sposób odpowiedzialny.

Ale czy w Polsce potrzebne są większe restrykcje niż w prawie unijnym? Czy jako społeczeństwo mamy szczególny problem z suplementami diety?


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane