Wizz Tours to nowa platforma internetowa stworzona przez tanią linię lotniczą Wizz Air we współpracy z firmą Travellink. Nowa usługa pozwoli pasażerom w jednym miejscu zarezerwować bilet lotniczy i hotel.

Uruchomienie nowej aplikacji ma pomóc pasażerom w jeszcze łatwiejszy i wygodniejszy sposób kupować bilety lotnicze oferowane przez węgierskiego przewoźnika wraz z zarezerwowaniem noclegu hotelowego. Klienci mają do wyboru zakwaterowanie w jednym z 30 tys. hoteli w najpopularniejszych miejscach urlopowych. Bilety lotnicze i hotele są oferowane w pakietach wakacyjnych, co pozwala na maksymalne obniżenie ceny. Wszystko odbywa się za pomocą internetu, więc koszty działalności są zredukowane do minimum.

Świętujemy dzisiejszy dzień jako początek wspaniałej szansy dla polskich turystów. Po raz pierwszy tanie bilety lotnicze Wizz Air mogą być traktowane jako część wakacyjnego pakietu i dawać w ten sposób konsumentom więcej wygody niż przy osobnym zakupie biletów lotniczych oraz zakwaterowania. Nasze loty do krajów takich, jak Ukraina, Gruzja, Hiszpania, Włochy czy Izrael stanowią główną oś Wizz Tours - powiedział Daniel De Carvalho, rzecznik prasowy Wizz Air.

Jak kształtują się ceny pakietów wakacyjnych Wizz Tours?

Przykładowa trasa z Warszawy do Barcelony w dniach 4 - 8 listopada br.: wylot liniami Wizz Air z warszawskiego lotniska im. Fryderyka Chopina do Barcelony i 4 noclegi w Barcelonie kształtują się w zależności od standardu hotelu w przedziałach cenowych od 1208,71 złotych za pobyt w 2-gwiazdkowym hotelu do 3559,35 złotych za zakwaterowanie w hotelu 5-gwiazdkowym.

Z kolei 8-dniowa objazdowa wycieczka do Hiszpanii z przelotem z Warszawy do Barcelony oraz zakwaterowaniem podczas wyjazdu w 3-gwiazdkowych hotelach, organizowana przez biuro podróży Rainbow Tours kosztuje 2495 złotych za osobę (termin wycieczki: 14 - 21 października).

W przypadku podróży do Paryża klienci Wizz Tours, którzy planują spędzić 5 dni na początku listopada w stolicy Francji muszą się liczyć z wydatkiem od 1151,47 złotych do nawet 4557,63 złotych za osobą (w zależności od kategorii hotelu).

Biuro podróży Itaka, które organizuje wycieczki do europejskich stolic pod nazwą City Break, proponuje swoim klientom 4-dniowy pobyt w 2-gwiazdkowym hotelu w Paryżu w cenie 1584 złotych za osobę (termin wyjazdu: luty 2014 r.).
Z kolei biuro podróży Rainbow Tours oferuje na początku listopada 6-dniową objazdową wycieczkę do Paryża za 1050 złotych za osobę. Trzeba jednak pamiętać, że do Paryża klienci będą jechać autokarem, a nie jak w przypadku Wizz Tours oraz Itaki lecieć samolotem.

A może zastanawiacie się nad krótkim wypadem do Rzymu? Wizz Tours proponuje 5-dniowy pobyt od 11 do 15 listopada w Rzymie wraz z biletami lotniczymi w cenach już od 624,93 złotych. Bardzo dobra oferta! Najdrożej za rzymskie wakacje wraz z Wizz Tours trzeba będzie zapłacić 3751,81 złotych. Co na to konkurencja?

Itaka oferuje 4-dniowe pobyty w Rzymie wraz z przelotem za 1476 złotych (możliwy wylot dopiero w lutym 2014 roku).
Rainbow Tours z kolei proponuje swoim klientom 5-dniowy pobyt w Rzymie wraz z przelotem z Warszawy za 1700 złotych.

Jednak największym hitem Wizz Tours może się okazać Tel Awiw, którym do najtańszych kierunków nie należy. Na co możemy liczyć, rezerwując razem i przelot, i nocleg w Izraelu na stronie Wizz Tours? Na bardzo dobrą i wartą rozważenia opcję urlopu. Przykładowa data wylotu z Warszawy do Tel Alwiwu 7 - 11 stycznia 2014 roku. W tych dniach najtańszy wakacyjny pakiet na stronie internetowej jest dostępny za 1008,58 złotych (zakwaterowanie w hotelu). Nie każdy musi lubić specyficzną atmosferę, jaka panuje w hostelach, więc za 1239,56 złotych można spędzić 4 noce w 4-gwiazdkowym apartamencie (oczywiście należy pamiętać, ze bilet lotniczy jest już zawarty w tej cenie).

Wizz Tours ma szansę cieszyć się dużym powodzeniem wśród wszystkich miłośników tanich podróży.