Standardowo decydując się na rezerwację wakacyjnego wyjazdu w ofercie first minute, klienci mogą liczyć na rabaty, gwarancje niezmienności ceny oraz gwarancję darmowej zmiany rezerwacji. Do 3 stycznia 2013 roku, klienci mają szansę zarezerwować wakacje 2013 ze zniżką sięgającą nawet 35 procent.

Na sezon letni biuro podróży Itaka przygotowało 5 katalogów: trzy z nich oferują typowe wczasy, jeden - wycieczki, natomiast ostatni jest skierowany do rodzin z dziećmi i nosi tytuł Lato 2013 – rodzinne wakacje.
Obok sprawdzonych i bardzo lubianych przez Polaków wakacyjnych destynacji, w takich krajach jak: Turcja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Włochy, Bułgaria, Itaka wprowadza także nowości, należą do nich: Albania, Chalkidiki w Grecji, Costa Blanca W Hiszpanii, Formentera, Kalabria oraz Kefalonia.

Ceny

Formentera1176 złotych), Grecja (od 1341 złotych) oraz Czarnogóra (najtańsza oferta dostępna jest za 1433 złote). Nieco drożej trzeba będzie zapłacić za wczasy w Chorwacji (minimum 1783 zł), w Albanii wczasy w chwili obecnej są dostępne od 1733 złotych za tydzień, ceny wakacji w Egipcie i we Włoszech zaczynają się od 1700 złotych. Minimum 1570 złotych trzeba będzie zapłacić za wakacje w Hiszpanii, Tunezji oraz Turcji. Na 1800 złotych Itaka wycenia najtańsze wczasy na Cyprze. Klienci, którzy w 2013 roku chcieliby spędzić wakacje w Gruzji, muszą się liczyć z minimalnym wydatkiem 2 tys. złotych.

Wyspy Kanaryjskie i Maroko zostały wycenione w podobny sposób – najtańszy tygodniowy pobyt to wydatek minimum 2140 złotych. Najwięcej wydadzą klienci Itaki, którzy planują pobyt wakacyjny w Portugalii. W zależności od miejsca, w którym klient zdecyduje się spędzić wakacje, musi liczyć z następującymi wydatkami: wakacje w kontynentalnej Portugalii zaczynają się od 2370 złotych, tygodniowe wczasy na Maderze to minimum 2400 tys. złotych, z kolei wakacje na sąsiedniej wysepce – Porto Santo kosztują minimum 2560 złotych. Zdecydowanie najdroższy będzie pobyt na Azorach, którego minimalny koszt wyniesie 2775 złotych.

Oferta dla rodzin

Czym się różni oferta przygotowana przez Itakę dla rodzin od tej standardowej? Przede wszystkim touroperator dokładnie wyselekcjonował dostępne hotele, które są idealne dla rodzin z dziećmi, a więc oferują animacje w języku polskim, z placami zabaw, zjeżdżalniami dla dzieci oraz bogatą ofertą gier i zabaw dla najmłodszych. Rodzinny katalog Itaki oferuje wakacje w takich krajach jak: Hiszpania, Grecja, Włochy, Chorwacja, Cypr, Turcja, Tunezja oraz Egipt. Dodatkowo hotele, które są najlepsze na spędzenie rodzinnych wakacji – oferują bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie dla dzieci, które nie ukończyły 12 - 14 lat.