Mistrzostwa Europy w piłce nożnej zbliżają się coraz większymi krokami. Dla piłkarskich kibiców Euro 2012 to wydarzenie, którego nie mogą przegapić. Ale są też tacy, którzy w tym czasie planują wakacje. Biura podróży wychodzą im naprzeciw ze swoją ofertą.

Jeżeli ktoś nie interesuje się piłką nożną i chce spędzić wakacje z dala od zamieszania wokół Euro 2012, może skorzystać z oferty przygotowanej przez biuro podróży Itaka. Itaka zaproponowała klientom ofertę „Mistrzowskie last minute”. Zainteresowani czerwcowym urlopem mają możliwość wyjazdu do: Turcji, Hiszpanii, Grecji, Tunezji, Bułgarii oraz na Cypr. Promocyjne ceny zaczynają się już 899 złotych. Hasło reklamowe oferty brzmi: „Postaw na naszą drużynę i spędź z nami te mistrzostwa!”.

Z kolei biuro podróży Neckermann z okazji zbliżających się Mistrzostw Europy w piłce nożnej przygotowało promocję o nazwie „HAT-TRICK EUROpejski”. W ramach tej oferty wakacje można rozpocząć w terminie od 6 do 30 czerwca. Każda trzecia osoba wymieniona na rezerwacji otrzymuje od biura specjalny 50 proc. upust w cenie wyjazdu. W promocyjnej ofercie można znaleźć najpopularniejsze wakacyjne miejsca w Europie. Warto dodać, że Neckermann nie zapomniał o potrzebach swoich klientów i kibiców w jednym, dlatego gwarantuje wspaniałą zabawę i sportowe emocje w wakacyjnej scenerii. W porze rozgrywek, klienci biura będą mieli zapewniony wyjazd na wspólne oglądanie meczów. Specjalnie podstawione autokary zabiorą klientów z hoteli do miejscowych pubów, gdzie będą mogli oglądać transmisje na dużym monitorze i przede wszystkim wspólnie kibicować.

Promocja trwa tylko do 6 maja, a ceny zaczynają się już od 1000 złotych.

Piłkarskie emocje będzie można połączyć razem z zasłużonym wakacyjnym wypoczynkiem na jednym z 11 statków firmy Royal Caribbean. Turyści udający się w rejs nie stracą ani jednego meczu, a ich transmisje będzie można śledzić zarówno w pokładowych barach, jak i w prywatnych kajutach.

Inną możliwość mają wszyscy ci, którzy chcą wyjechać z Polski na czas rozgrywek Euro 2012, jednocześnie nie chcąc wydać za dużo pieniędzy. Sposobem na zwiedzenie kawałka świata jest udostępnienie domu kibicom, którzy w zamian wynajmą swój dom lub mieszkanie na czas pobytu w Polsce podczas Euro 2012. Istnieje wiele portali internetowych, które umożliwiają wymianę lokali mieszkalnych (np. polski serwis domzadom.pl. lub zagraniczna platforma homeexchange24.eu). Zasada jest prosta: strony wspólnie umawiają się na warunki wzajemnego wynajmu mieszkań lub zapraszają w gościnę do siebie. Obowiązuje zasada wzajemności, więc jest to doskonała okazja do poznawanie nowych ludzi, ich kultury i kuchni.

W zależności, od tego, kto co lubi, sposobów świętowania Euro 2012 jest wiele.