LOT leci do Japonii. Po południu, o 15.00 wystartuje pierwszy rejsowy samolot naszego przewoźnika z Warszawy do Tokio. Lot będzie trwał ponad dziesięć godzin.

Na razie przewoźnik planuje trzy połączenia w tygodniu. Jeśli ten kierunek będzie się cieszył dużym powodzeniem, władze spółki nie wykluczają zwiększenia częstotliwości. Tokio to pierwsze dalekodystansowe połączenie po zakończeniu reform w spółce. Pełniący obowiązki prezesa LOT - u Marcin Celejewski zapewnia, że jego uruchomienie zostało poprzedzone szczegółowymi analizami. Zapewnił, że z podobnych systemów planujących strategię połączeń, korzystają największe linie lotnicze na świecie.

Władze spółki liczą, że uruchomienie połączenia między Warszawą a Tokio będzie miało znaczenie dla całej polskiej gospodarki. Z jednej strony pierwsze bezpośrednie połączenie ze stolicą Polski przyciągnie japońskich turystów, którzy podróżują zarówno do naszego kraju, jak i do innych państw europejskich. Marcin Celejewski uważa też, że regularne rejsy przyciągną też japoński biznes.

Być może w tym roku LOT uruchomi także drugie dalekodystansowe połączenie z Warszawy do Seulu.