statystyki

Najpopularniejsze marki samochodów: Firmowe zakupy ciągną rynek aut

autor: Damian Furmańczyk24.06.2015, 07:05; Aktualizacja: 24.06.2015, 07:32
Samochód

Majowe odbicie w wynikach sprzedaży nowych samochodów osobowych (wzrost o 11 proc. w skali roku) sprawiło, że po pięciu miesiącach tego roku rynek jest praktycznie na poziomie sprzed roku.źródło: ShutterStock

Sprzedaż nowych samochodów rozwija się lepiej, niż prognozowali eksperci. To zasługa stabilizacji gospodarczej, rosnącego optymizmu konsumentów i korzystnych dla przedsiębiorców zmian w przepisach.

Majowe odbicie w wynikach sprzedaży nowych samochodów osobowych (wzrost o 11 proc. w skali roku) sprawiło, że po pięciu miesiącach tego roku rynek jest praktycznie na poziomie sprzed roku. To cieszy sprzedawców, którzy po słabym lutym i marcu (rynek malał o kolejno 12,9 i 6,3 proc.) z obawami spoglądali na wiosenne wyniki sprzedaży.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

– Niemal wszyscy zakładali, że przynajmniej do połowy roku rynek będzie znacząco tracił. Tymczasem pojawia się realna szansa, że na półmetku tego roku koncerny sprzedające w Polsce samochody odnotują lepsze wyniki niż w roku poprzednim. A warto pamiętać, że w ubiegłym roku rynek urósł o 13 proc. Trudno było się spodziewać utrzymania statystyk po takim skoku – tłumaczy Jakub Faryś, prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego.

Wyniki cieszą tym bardziej, że tegoroczna sprzedaż nie jest sztucznie wspierana, jak na początku ub.r. Mowa o okienku derogacyjnym, które zakończyło się 1 kwietnia ub.r. Umożliwiało ono odliczenie całego podatku VAT od samochodów z homologacją ciężarową N1, czyli popularnych aut z kratką.


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • Leszek (2016-11-21 10:55) Zgłoś naruszenie 20

    Toyota powinna być na pierwszym miejscu według mnie. Co raz to więcej form wymienia flotę na auta hybrydowe, szukając przy tym więcej oszczędności. Bardzo dobry wybór moim zdaniem, bo auta są na prawdę godne uwagi.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie