statystyki

Opel już wrzucił wyższy bieg. Branża spodziewa się kontynuacji wzrostów

autor: Cezary Pytlos09.02.2015, 07:41; Aktualizacja: 09.02.2015, 09:09
GM MP w Gliwicach przejmuje produkcję pięciodrzwiowej Astry IV wytwarzanej dotych cią zmianę. Ma na niej pracować ok. 800 osób, a to oznacza, że zatrudnienie w zakładzie wzrośnie do 4,3 tys. osób.

GM MP w Gliwicach przejmuje produkcję pięciodrzwiowej Astry IV wytwarzanej dotych cią zmianę. Ma na niej pracować ok. 800 osób, a to oznacza, że zatrudnienie w zakładzie wzrośnie do 4,3 tys. osób.źródło: Bloomberg

W styczniu produkcja zakładu wzrosła o 44 proc. A to dopiero początek

GM MP w Gliwicach przejmuje produkcję pięciodrzwiowej Astry IV wytwarzanej dotych cią zmianę. Ma na niej pracować ok. 800 osób, a to oznacza, że zatrudnienie w zakładzie wzrośnie do 4,3 tys. osób.

Wojciech Osoś, rzecznik GM Poland, wyjaśnia, że przyjęcia są związane z planami wprowadzenia nowych modeli. W drugiej połowie roku fabryka rozszerzy produkcję Opla Cascada – na rynek USA pod marką Buick i Australii pod marką Holden, i uruchomi produkcję Opla Astry V generacji. Szczegóły są trzymane w tajemnicy. Wiadomo, że nakłady inwestycyjne mają się zamknąć kwotą ok. 0,5 mld zł. – Ten model będzie motorem napędowym naszej produkcji – wyjaśnia Osoś. Nie zdradza jednak, jak dużo samochodów w tym roku ma wyprodukować zakład w Polsce.

W styczniu 2015 r. zakład wypuścił 10,3 tys. aut, o ponad 44 proc. więcej niż rok temu. To najwyższy wzrost spośród trzech fabryk samochodów zlokalizowanych w Polsce. Fiat Auto Poland wyprodukował bowiem o 8 proc. więcej samochodów (ponad 29 tys.), a Volkswagen Poznań o ponad 10 proc. (14 tys. sztuk). – Na pewno chcemy wyprodukować więcej samochodów niż rok temu. O ile więcej, to zależy od popytu na rynkach zagranicznych – zastrzega Osoś.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie