statystyki

Opel już wrzucił wyższy bieg. Branża spodziewa się kontynuacji wzrostów

autor: Cezary Pytlos09.02.2015, 07:41; Aktualizacja: 09.02.2015, 09:09
GM MP w Gliwicach przejmuje produkcję pięciodrzwiowej Astry IV wytwarzanej dotych cią zmianę. Ma na niej pracować ok. 800 osób, a to oznacza, że zatrudnienie w zakładzie wzrośnie do 4,3 tys. osób.

GM MP w Gliwicach przejmuje produkcję pięciodrzwiowej Astry IV wytwarzanej dotych cią zmianę. Ma na niej pracować ok. 800 osób, a to oznacza, że zatrudnienie w zakładzie wzrośnie do 4,3 tys. osób.źródło: Bloomberg

W styczniu produkcja zakładu wzrosła o 44 proc. A to dopiero początek

GM MP w Gliwicach przejmuje produkcję pięciodrzwiowej Astry IV wytwarzanej dotych cią zmianę. Ma na niej pracować ok. 800 osób, a to oznacza, że zatrudnienie w zakładzie wzrośnie do 4,3 tys. osób.

Wojciech Osoś, rzecznik GM Poland, wyjaśnia, że przyjęcia są związane z planami wprowadzenia nowych modeli. W drugiej połowie roku fabryka rozszerzy produkcję Opla Cascada – na rynek USA pod marką Buick i Australii pod marką Holden, i uruchomi produkcję Opla Astry V generacji. Szczegóły są trzymane w tajemnicy. Wiadomo, że nakłady inwestycyjne mają się zamknąć kwotą ok. 0,5 mld zł. – Ten model będzie motorem napędowym naszej produkcji – wyjaśnia Osoś. Nie zdradza jednak, jak dużo samochodów w tym roku ma wyprodukować zakład w Polsce.

W styczniu 2015 r. zakład wypuścił 10,3 tys. aut, o ponad 44 proc. więcej niż rok temu. To najwyższy wzrost spośród trzech fabryk samochodów zlokalizowanych w Polsce. Fiat Auto Poland wyprodukował bowiem o 8 proc. więcej samochodów (ponad 29 tys.), a Volkswagen Poznań o ponad 10 proc. (14 tys. sztuk). – Na pewno chcemy wyprodukować więcej samochodów niż rok temu. O ile więcej, to zależy od popytu na rynkach zagranicznych – zastrzega Osoś.


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie