Polskie pociągi na internetowej mapie, ale tylko według rozkładu. PKP Intercity rozpoczęły współpracę z firmą Google. Dzięki temu będzie można wybrać trasę, znaleźć konkretne połączenie oraz sprawdzić, jak dużo czasu zajmie podróż.

Jak mówi reprezentująca koncern Marta Jóźwiak, na mapach pojawiło się już ponad 300 połączeń kolejowych, 270 dworców i 10 tysięcy kilometrów tras. Użytkownik może sprawdzić między innymi gdzie jest dworzec, jak do niego dojechać lub dojść. Ważne są też informacje na temat czasu przejazdu.

Jednak nowe rozwiązanie uwzględnia jednak tylko czas rozkładowy pociągów. Rzeczniczka PKP Intercity Zuzanna Szopowska przyznaje, że jeśli pociąg się spóźni, system o tym nie poinformuje. Informacje o rzeczywistym czasie przejazdu pociągów są dostępne tylko na rynku brytyjskim. Przedstawiciele firmy zapewniają, że cały czas pracują nad nowymi rozwiązaniami. Nie potrafią jednak podać żadnych terminów dotyczących wprowadzenia ułatwień.

Kolejnym ograniczeniem jest brak możliwości kupna biletu na wybrane połączenie na stronie Google. Mapa co prawda odsyła na stronę przewoźnika, ale tam trzeba od początku wybierać trasę oraz godzinę wyjazdu.