Fiat Auto Poland chce rozpocząć produkcję nowego modelu samochodu osobowego segmentu B w Tychach. W tym celu przeprowadzi inwestycje warte 2,36 mld zł, dowiedział się "Puls Biznesu". W zakładzie i jego otoczeniu powstanie ponad 1900 nowych miejsc pracy.

"'PB' dotarł do szczegółowych planów koncernu związanego z tyskim zakładem. Wynika z nich, że Fiat Auto Poland chce rozpocząć produkcję nowego modelu samochodu osobowego segmentu B (do tego segmentu należy np. Punto). 96% produkcji ma trafiać na eksport, w tym do Ameryki Północnej" - czytamy w gazecie.

Spółka zamierza zainwestować 2,36 mld zł w park maszynowy: linie technologiczne dla spawalni, lakierni i montażu oraz zakup technologii. Inwestycja ma się zakończyć do końca 2017 r. Dodatkowo firma zatrudni 420 osób i utrzyma 3 tys. obecnych etatów. Poddostawcy Fiata utrzymają 1,9 tys. miejsc pracy i stworzą 1,5 tys. nowych, podano również w artykule.

Reklama

"Koszty kwalifikowane inwestycji - czyli kwota, od której liczy się pomoc publiczną - wyniosą 1,033 mld zł. A Włosi oczekują pomocy publicznej, w tym zwolnień podatkowych w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej" - czytamy dalej w gazecie.