Ryanair będzie obsługiwał 2 połączenia krajowe na trasach Warszawa Modlin – Gdańsk i Warszawa Modlin – Wrocław. Połączenia ruszą już od kwietnia 2014 roku, a najtańsze bilety mają kosztować 99 zł. Loty będą realizowane nowym samolotem Boeing 737.

"W ciągu ostatnich dwóch lat Ryanair stał się linią lotniczą nr 1 w Polsce, i przewiózł więcej pasażerów niż LOT. Dwa pierwsze połączenia krajowe, które będą w sprzedaży już od jutra, przyniosą znacznie niższe ceny biletów lotniczych i wreszcie uwolnią Polaków od wysokich cen LOT-u na trasach do Gdańska, Wrocławia i Warszawy Modlin"  podkreślił Michael Cawley, wiceprezes Ryanaira, podczas konferencji prasowej na wrocławskim lotnisku.

Bilety na krajowe połączenia Ryanaira rezerwować można na stronie www.ryanair.com. Wszystkie rezerwacje mają być objęte 24 godzinnym okresem ochronnym. Przewoźnik obiecuje również możliwość wniesienia na pokład samolotu drugiej torby podręcznej, mniejsza opłatę za wydrukowanie karty pokładowej oraz obniżone opłaty za odprawę bagażu na lotnisku.

Aby uczcić uruchomienie sprzedaży polskich lotów krajowych, Ryanair oferuje bilety już od 19 zł na podróż po Europie w styczniu i w lutym br. Te niskie ceny muszą być zarezerwowane przed północą w czwartek (5 grudnia) na www.ryanair.com.