Mija termin uruchomienia cywilnego lotniska w Radomiu. Mimo, że port nie rozpocznie działalności, bo wciąż trwa certyfikacja, miasto- jedyny inwestor- nie straci, przekazanych przez wojsko gruntów.

Od półtora miesiąca trwa audyt, prowadzony przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Po jego zakończeniu radomski port otrzyma certyfikat i zostanie wpisany do rejestru. Równocześnie kończy się budowa terminala.

Powstaje też projekt urządzeń nawigacyjnych, które powinny być gotowe do końca roku. Jak zapewnia Tomasz Siwak, prezes spółki Port Lotniczy "Radom" inwestycja nie jest zagrożona. Zawieszony na czas Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show proces certyfikacji zostanie wznowiony w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

W najbliższych planach jest też m.in. budowa największej płyty postojowej z miejscami dla 7 samolotów oraz odwodnienie terenu.
Równocześnie port prowadzi rozmowy z przewoźnikami. Pierwsze regularne połączenia lotnicze powinny zostać uruchomione na przełomie wiosny i lata przyszłego roku.