W tym roku "lany" poniedziałek połączony jest z Prima Aprilis. Dodatkowo- 51. urodziny obchodzi radiowa Trójka. Z tej okazji dziennikarze stacji - Wojciech Mann i Artur Andrus - będą zapowiadać pociągi na dworcach.

Akcja "Pociągi pod Trójkowym nadzorem" to urodzinowo-primaaprilisowa niespodzianka dla słuchaczy. Dziennikarzy Programu 3 oraz artystów zaprzyjaźnionych z Trójką, będzie można usłyszeć na siedmiu stacjach kolejowych w Polsce.

1 kwietnia dziennikarze i artyści od południa przez godzinę będą zapowiadać przyjazdy i odjazdy pociągów. Rozkład jazdy będzie wyglądał następująco: Kraków Główny - Artur Orzech i Alosza Awdiejew, Lublin - Hirek Wrona i Romuald Lipko, Poznań Główny - Artur Andrus i Hanna Banaszak, Toruń Główny - Piotr Baron i Adam Nowak, Warszawa Centralna - Wojciech Mann i Magda Umer, Warszawa Wschodnia - Maria Czubaszek i Urszula Dudziak, Wrocław Główny - Marek Niedźwiecki i Anna Maria Jopek.

Organizatorzy happeningu już nie mogą doczekać się reakcji podróżnych...

W tym samym czasie w świąteczny poniedziałek na antenie Trójki w godzinach 12.00-15.00, w specjalnej audycji "Pociągi pod Trójkowym nadzorem" Katarzyna Borowiecka będzie śledzić poczynania swoich kolegów.