Komiksowe, fantastyczne postaci i realne, zaawansowane technologicznie auta - czy połączenie tych elementów przyniesie sukces filmowi "Iron Man 3"? Jego producenci, czyli wytwórnia Disneya i Marvel Studios uważają, że tak. My przekonamy się o tym już w maju.

W filmie "Iron Man 3" wystąpi elektryczny Audi R8 e-tron - samochód wyróżniający się nowoczesną stylistyką i wyposażony w innowacyjne rozwiązania techniczne. Z kolei Iron Man jest trendsetterem nowoczesnych technologii. Ten mariaż powinien się zakończyć sukcesem. Wszak już w pierwszych dwóch częściach serii tego cieszącego się powodzeniem filmu, główni bohaterowie jeździli Audi R8, R8 Spyder, A8, S5 i Q7.

Tak jak i wtedy, w postać Tony'ego Starka wcielił się Robert Downey Jr. Jego alter ego, superbohater Iron Man, to postać ubrana w zbroję high-tech i wyposażona w broń najnowszej generacji. Ilekroć doskonale obeznany z techniką miliarder Tony Stark pozbywa się tego "garnituru", siada za kierownicą sportowego, elektrycznego Audi R8 e-tron. Gwyneth Paltrow, zdobywczyni Oskara, odtwórczyni roli Virginii "Pepper" Potts, dyrektorki w Stark Industries i dziewczyny Tony'ego Starka, jeździ w filmie najnowszym Audi S7 Sportback.

W obrazie reżyserowanym przez Shane'a Blacka, Stark korzysta ze swojego geniuszu, by walczyć z tymi, którzy zniszczyli jego życie. Występuje przeciwko swojemu największemu wrogowi, Mandarynowi, granemu przez sir Ben'a Kingsleya. Stark przybliża się do odpowiedzi na pytanie, czy istotą Iron Mana jest jego uzbrojenie, czy też jego własna osoba. Jon Favreau i Don Cheadle ponownie wcielili się w postaci Happy'ego Hogana i pułkownika Jamesa "Rhodeya" Rhodesa. Paul Bettany powrócił jako głos Jarvisa. Nowymi aktorami w obsadzie są Guy Pearce jako Aldrich Killian i Rebecca Hall jako Maya Hansen.

Marvel Entertainment, wytwórnia będąca w 100 procentach własnością Walt Disney Company, w ciągu ponad 70 lat istnienia stworzyła blisko osiem tysięcy komiksowych postaci, które możemy oglądać w najróżniejszych produkcjach.

Więcej informacji o samym filmie znaleźć można na stronie www.marvel.com.