W sobotę 19 stycznia Chevrolet wystawi na aukcji kolekcjonerów samochodów Barrett-Jackson Scottsdale pierwszy produkcyjny egzemplarz modelu Corvette Stingray 2014, oznaczony numerem VIN 0001. Licytowane będą też inne samochody Chevroleta.

Dochód z aukcji zasili konto uczelni College for Creative Studies (CCS), słynącej ze swojego wydziału wzornictwa motoryzacyjnego. Przyczyni się to do rozwoju talentu młodych projektantów, którzy w przyszłości być może opracują kolejne wcielenie tego kultowego modelu. Do tej pory ponad 170 absolwentów CCS znalazło pracę w studiach projektowych GM.

Oferty cenowe można składać również za pośrednictwem strony internetowej www.barrett-jackson.com.

Oprócz modelu Corvette Stingray 2014, na aukcji Barrett-Jackson pojawią się inne unikatowe Chevrolety.

Corvette z 1958 roku należąca do Dana Akersona, dyrektora zarządzającego General Motors. Dochód ze sprzedaży zasili konto inicjatywy Habitat for Humanity na rzecz poprawy warunków bytowych w dzielnicy Morningside Commons w Detroit. Roadster w kolorze Regal Turquoise jest napędzany 245-konnym silnikiem V8 typu small block. Aukcję tego modelu zaplanowano na piątek 18 stycznia wieczorem.

Camaro convertible COPO 2012 - dochód ze sprzedaży zostanie przekazany organizacji American Heart Association. Jest to model numer 69 z 69 fabrycznych wersji Camaro COPO zbudowanych na potrzeby wyścigów na jedną czwartą mili w roku 2012 i jeden z zaledwie dwóch kabrioletów tego typu. Jest to również jedyny model Camaro COPO w kolorze Orange Metallic. Aukcja rozpocznie się w sobotę 19 stycznia po południu.

Camaro ZL1 Convertible 2013 - nowy kabriolet jest napędzany doładowanym silnikiem LSA typu small block o pojemności 6,2 l i rozwija 580 KM mocy. Cały dochód ze sprzedaży trafi do organizacji Achilles International, która daje upośledzonym osobom szansę na uczestnictwo w zawodach lekkoatletycznych. Aukcja tego modelu odbędzie się w niedzielę 20 stycznia.